Barbora Seidlová věří, že negativní emoce při přípravě jídla pokrm otráví. Důležité je myslet při vaření pozitivně

Seidlova
Zdroj: Nextfoto

Herečka Bára Seidlová (41) se v poslední době moc v televizi neobjevuje a věnuje se hlavně divadlu. Doby, kdy byla několikrát týdně v některém seriálu, jsou pryč. Fanoušci si ji však rádi najdou na sociálních sítích. Aktuálně je zrovna nadšená z pobytu na Krétě a libuje si, jak štědrá může příroda být.

Seidlová je často chválená, jak dobře vypadá, stále štíhlá, stále usměvavá, ale najdou se i kritici, kteří tvrdí, že vypadá nemocně a má určitě problémy s jídlem.

Jak to tedy je

Herečka, která se v roce 1996 proslavila pohádkou Lotrando a Zubejda, se netají tím, že je vegankou a je s tímto životním stylem naprosto spokojená. V jídelníčku nemá už řadu let maso, mléko, mléčné produkty ani vajíčka.

Tvrdí, že právě proto má dobrou pleť a svěží mladistvý vzhled. Právě maso už jí nechutnalo od dětství, takže vyřazení živočišných produktů z jídelníčku pro ni nebyla žádná oběť.

Kromě jídla je důležitý i životní styl

Za důležité pro zdravý a dobrý vzhled považuje i životní styl, a jak se před časem zmínila v rozhovoru pro Novinky, snaží se zbytečně se nerozčilovat a negativním věcem nevěnovat pozornost.

Jídlo má ráda, ale bere ho jako intimní záležitost

Navzdory některým kritikům považuje jídlo ve svém životě za velmi důležité a vaření považuje za magii. Je přesvědčená, že jídlo chutná lépe, když je během jeho přípravy člověk pozitivně naladěný. Jedovaté myšlenky podle ní totiž umí „otrávit“ připravované jídlo.

V kuchyni preferuje jednoduché věci, které se nemusí dlouho vařit, a upřednostňuje čerstvé potraviny, hlavně vše, co roste.

Jídlo považuje za velice intimní věc každého člověka a myslí si, že by měl každý jíst tak, aby se cítil dobře, bez ohledu na to, co si o něm myslí jeho okolí.

Alfou a omegou jejího života je pozitivní myšlení, už roky se snaží mezi chmurami a entuziasmem volit to druhé. Tvrdí, že není vůbec složité negativní energii jednoduše ignorovat a je to jen věc tréninku, který je třeba neustále vylepšovat a zdokonalovat.

Snaží se nacházet rovnováhu a odpovědi na své otázky

Svůj životní postoj nikde neokoukala a zavzpomínala na to, jak zvědavé byla dítě a na své otázky nedostávala vždy uspokojivé odpovědi, přestože se rodiče snažili. Dnes si na své otázky odpovídá sama a často tak řeší, zda něco dělá proto, že to opravdu chce, nebo proto, že se to od ní očekává.

Snaží se bojovat proti zažitým zvyklostem, když se lidé snaží předstírat, že jsou někým jiným jen proto, že se bojí ukázat své pravé já, které není takové, jak je zrovna módní.

Seidlová se podle svých slov naučila dělat radost sama sobě, a když je šťastná, může rozdávat radost i jiným lidem.

Zdroj: Novinky, Instagram, Dáma.cz

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz