Naďa Konvalinková se kvůli touze zhubnout nořila do studené vody. Stala se i obětí podvodu

Zdroj: Nextfoto

Naďa Konvalinková má už několik let statnější postavu, ale vždy, když se jí zdálo, že váha překročila únosné hranice, zkoušela netradiční, někdy i dosti drastické diety. Nakonec si však nechala poradit od odborníků.

Hazard se zdravím

Silnější postava se v rodině Konvalinkové dědí z generace na generaci. Když však zjistila, že při své menší postavě váží 104 kilogramů, rozhodla se změnit životní styl a zhubnout.

Oblíbená herečka vyzkoušela mnoho diet, o jedné z nejextrémnějších promluvila na Českém rozhlase. Jednalo se o tzv. Brr dietu. „Brr“ z toho důvodu, že se při ní dost mrzne.

„Spočívá v tom, že si po každém jídle musíte na půl hodiny lehnout do ledové vody. Zvládla jsem to ale pouze jednou. Udělalo se mi zle, bušilo mi srdce a musela jsem to přerušit. Dost jsem hazardovala. Měla jsem strach, jestli z toho nebudu mít ledviny v čudu. Ale zase jsem si říkala, že jsem možná zhubla,“ prozradila Naďa Konvalinková.

Pro Novinky popsala také rýžovou dietu. „Například rýžová dieta, kdy si člověk dal ráno zrníčko syrové rýže, druhý den dvě, a tak to šlo až do 99 a pak zase zpátky a k tomu se jedla běžná strava. Ze syrové rýže se v žaludku měla vytvořit nestravitelná koule, takže člověk by pak neměl mít hlad a neměl by přibrat. Mně se to ale povedlo.“

Přišla za ní kriminálka

Zkušenosti s dietami nyní vypráví jako anekdoty, v některých situacích jí ale do smíchu nebylo. Například snaha shodit váhu s pomocí hubnoucích čajů přivedla k jejím dveřím kriminálku. Stala se totiž obětí podvodu. Zázračné čaje byly ve skutečnosti obyčejné senesové listy.

Za léta zkoušení nejrůznějších diet získala Naďa Konvalinková mnoho poznatků. Třeba se dozvěděla, co jí pomáhá snížit hladinu cholesterolu. Vyšší hladinu cholesterolu vyrovnala každodenním užíváním lžíce lněného oleje, kterou si přidávala do sójového jogurtu.

Hubnutí pod dohledem

Za nejúčinnější však herečka označuje hubnutí pod dohledem Kateřiny Cajthamlové, kdy chodila pravidelně cvičit a jedla pětkrát denně poloviční porce.

Ačkoliv je podle ní tento postup nejlepší, kvůli pracovnímu vytížení a nestálému hereckému rozvrhu, se jí jej nedaří dlouhodobě dodržovat. Nakonec vždy skončí u jednoho velkého jídla denně a za svou největší chybu považuje lásku k čokoládě. Sladkého hřešení se však Konvalinková vzdát nehodlá.

„Její diety vždy začínají: Můžeš všechno, ale… Naďo, dobře vyhlížejících dam kolem sedmdesátky je spousta, ale kdo bude hrát ty krásné maminky, babičky, byla by to věčná škoda, kdybys byla hubená,“ podotkla na Blesku správně Libuše Švormová.         

Zdroj: Blesk, Novinky, Aha!, iDNES

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz