Pro Barneyho z HIMYM a jeho partnera je ve stravování nejdůležitější znát původ potravin

Zdroj: Shutterstock

Neil Patrick Harris alias Barney ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku se léta stravoval nezdravě. Netajil se tím, že mezi jeho nejoblíbenější jídla patřil hamburger, burritos nebo nachos. Pak ale v jeho životě nastal zlom, když se zamiloval do šéfkuchaře a herce Davida Burtky.

Od té doby se Neil Patrick mnohem více zajímá o to, co jí. Stravování daleko více řeší nejen sám u sebe, ale i u svých dvojčat.

Dává přednost čerstvým potravinám

Pokud jde o zdravé stravování, Harris zdůrazňuje důležitost získávání živin z vysoce kvalitních, čerstvých surovin.

U všech potravin, ze kterých pak doma s partnerem vaří, se zajímá o jejich původ. Doporučuje druhým, aby si zjistili, odkud pochází maso, které jedí, a že by se lidé měli ujišťovat, zda jimi konzumované suroviny pocházejí z dobrého zdroje.

Vaří společně s dětmi

Neil Patrick Harris i David Burtka rádi zapojují děti do vaření. Ratolesti s nimi tráví hodně času v kuchyni, kde se učí novým dovednostem.

Podle Harrisova partnera je důležité, aby děti znaly nejen postupy vaření, ale aby měly i přehled o tom, odkud jídlo pochází, jak správně kombinovat chutě a aby se učily samostatnosti.

Ráno začíná pomaleji

Neil Patrick Harris není ten typ člověka, který by hned po ránu potřeboval obrovskou snídani. Ba naopak, svůj nový den začíná pomaleji.

Nejčastěji k snídani volí něco lehčího, jako třeba granolu nebo ovesné vločky, chybět nesmí šálek kávy. K obědu dává přednost krůtímu nebo kuřecímu masu, který doplní proteinovým koktejlem.

U večeře se pak snaží scházet s rodinou, často mají na talíři rybu s hromadou zeleniny, ale nepohrnou ani kuřetem.

Zdroj: Eatthis.com, delish.com, bonappetit.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz