Aleš Háma je vášnivý kuchař. V kuchyni tráví hodně času a nezalekne se ani náročných receptů

Zdroj: Nextfoto

Není pravidlem, že muž musí umět vařit. Odjakživa tak nějak platí, že k plotně patří žena, zatímco muž zastává ty typicky chlapské práce. Existují ale výjimky potvrzující tohle nepsané pravidlo.

Dokonalým příkladem je třeba oblíbený český moderátor Aleš Háma. Ten se totiž v kuchyni umí otáčet jako leckterá hospodyňka.

Známý moderátor prozradil, že je v kuchyni pečený vařený

Aleše Hámu můžeme na televizních obrazovkách vídat coby moderátora různorodých pořadů – například Tvoje tvář má známý hlas nebo Kde domov můj? Letos ho uvidíme po boku Ondřeje Sokola při udělování cen Českého slavíka.

Stejně dobře, jako se Aleš pohybuje na pódiu, se dokáže otáčet i v kuchyni. Jeho žena prozradila, že je v kuchyni opravdu často.

„Když jsem doma, vařím každý den. Většinou to mám tak, že přijdu z divadla a navařím na druhý den. U nás z 90 procent opravdu vařím já,“ svěřil se Háma deníku Super.

Vášeň k jídlu se zrodila už v dětství

Alešův tatínek byl ředitelem Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Aleš se tak jako dítě v hotelovém prostředí pohyboval často a stále má na tyto časy příjemné vzpomínky.

Je také pravdou, že vášeň k jídlu se v něm zrodila právě v době, kdy byl ještě dítě. „Přesně si pamatuji, jak jsem se koukal, co v kuchyni vaří pan šéfkuchař Kunt a pan cukrář Navrátil. Dodneška, když přijdu do Puppu, tak se vracím do dětství,“ přiznal Háma pro web Dvojka Rozhlas.

Svojí kuchařskou pověstí je proslulý

Kuchařská pověst Aleše Hámu předchází. O jeho zálibě ve vaření, kterému se věnuje právě proto, že jej vnímá jako koníček a odreagování, ví snad úplně každý.

„Nejradši dělám jídla, která potřebují čas. Třeba hodiny tažený vývar nebo kachna pečená osm hodin jen při devadesáti stupních. Nedávno jsem dělal hovězí krk na celeru a pekl jsem ho dvanáct hodin. Byl pak jako dort,“ rozpovídal se oblíbený moderátor pro server Novinky.

Zdroj: dvojka.rozhlas.cz, Super.cz, Novinky.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz