Jak ještě využít vodu ze sušičky a neplýtvat? V domácnosti poslouží nejen ke splachování

Zdroj: Shutterstock

Sušičku má dnes doma většina z nás. Zejména v zimě je to nedocenitelný pomocník. Pokud i vy máte doma sušičku, jistě na ni nedáte dopustit. Stačí do ní vložit vyprané prádlo a po určité době si jej vyzvednout krásně voňavé a suché.

Péče o sušičku rovněž není nijak náročná. Stačí ji po každém použití vyčistit od ulpěného prachu a vylít vodu, která se zachycuje ve speciální nádobě. Nebo počkat! Opravdu je nutné vodu ze sušičky vylévat?

Jak nakládáte s vodou ze sušičky?

Podle webu Nápady-návody může speciální nádoba v sušičce během jediného sušení zachytit klidně až litr vody.

Většina z nás tuhle vodu vezme a bezmyšlenkovitě ji vylije. Pokud máte sušičku napojenou přímo na odpad, pak tento krok vůbec neřešíte.

Opravdu je ale nutné vodu ze sušičky vylévat? Co kdybychom vám řekli, že je možné ji nadále využít? Možná by vás to totiž nenapadlo!

K čemu využít vodu ze sušičky?

Voda ze sušičky je ideální do napařovací žehličky. I když se všude píše, že byste měli používat destilovanou vodu, a my tento tip rozhodně neznehodnocujeme, nemusíte se bát použít do žehličky i vodu ze sušičky.

Web Chytré bydlení se zmiňuje o tom, že je voda ze sušičky demineralizovaná a proto nehrozí, že by se v žehličce tvořil vodní kámen.

Dalším způsobem, kterým lze využít vodu ze sušičky, je vytření podlahy. Pokud využijete ještě horkou vodu, tedy ihned po skončení sušicího procesu, poslouží vám k vytření podlah v domácnosti a vy ušetříte.

Lze s ní také splachovat

Možná ten vůbec nejsnazší způsob, jak využít vodu zachycenou v nádobce ve vaší sušičce, je podle webu Skrblík ke splachování toalety.

Kromě toho ji můžete využít i pro vypláchnutí dětského nočníku, máte-li malé děti. I to je způsob, jak ušetřit nějakou tu korunu a neplýtvat něčím, čím se vlastně vůbec plýtvat nemusí.

A co zalévání květin?

Pěstujete-li doma živé rostliny a napadlo vás, zda je možné vodu ze sušičky použít pro jejich zálivku, pak to možné je.

Ale pouze za předpokladu, že perete prádlo v ekologickém pracím prostředku a nepoužíváte prostředky obsahující chemii.

Zdroj: napady-navody.cz, chytre-bydleni.cz, skrblik.cz, bydlimekvalitne.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz