Zuřící býk: Přibírání na váze kvůli filmu z roku 1980 ovlivnilo život Roberta De Nira

Zdroj: Profimedia

Jméno Roberta De Nira je ve filmovém světě legendou. Jeho excelentní herecký výkon jsme mohli jakožto diváci sledovat v několika filmových snímcích – například Taxikář, Mafiánovi, Přeber si to nebo Stážista.

Podle skalních fanoušků je jen málokterý herec jako Robert De Niro. Mnozí jeho často dech beroucí výkon připisují speciální metoda herectví, která z něho dělá herce s velkým „H“.

Stanislavská metoda herectví

Díky výcviku u Stelly Adlerové a Lee Strasberga se Robert De Niro naučil Stanislavského metodu. Jde o metodu vyvinutou na počátku 20. století ruským hercem a divadelním režisérem Konstantinem Stanislavským.

V čem je tato pro někoho možná neznámá metoda tak výjimečná? „Stanislavská metoda se používá u herců k lepšímu zobrazení emocí na jevišti a plátně tím, že se v postavě zabydlí,“ vysvětluje princip thelist.com.

Proměna pro roli ve filmu

Robert De Niro použil tuto metodu v mnoha svých rolích. Za jednu z největších proměn ale považuje přípravu na film Zuřící býk z roku 1980.

Tehdy totiž herec prošel radikální změnou – nejen psychickou, která mu pomohla se dokonale vžít do role, ale především změnou fyzickou.

De Nirovi bylo něco přes třicet, když hrál LaMottu, profesionálního boxera a mistra světa ve střední váze.

„Tato role mu vynesla Oscara za nejlepší mužský herecký výkon,“ doplňuje úžasný milník web independent.co.uk.

Přibral téměř 30 kilogramů

Příprava na natáčení filmu Zuřící býk si vyžádala, že herec radikálně přibral na váze. Během čtyř měsíců přibral téměř 30 kilogramů.

Jelikož měl ztvárnit boxera, jeho proměna vyžadovala, aby trávil hodiny v posilovně. Díky každodennímu tréninku nabral necelých 10 kilogramů svalové hmoty.

Měl zdravotní potíže

Díky razantnímu příbytku na váze měl herec svého času téměř 100 kilogramů, což se negativně odrazilo na jeho zdraví.

Herec se netají tím, že role ve filmu Zuřící býk byla bezesporu jednou z nejtěžších, které kdy měl možnost hrát.

Nemalá nadváha způsobila, že měl Robert De Niro problémy s dýcháním. Veškeré úsilí se ale vyplatilo, protože jeho výkon v tomto filmu lze jednoznačně označit jako excelentní.

Zdroj: thelist.com, independent.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz