Zmrzlina z kokosového mléka je vhodná pro vegany i alergiky. Připravte si ji doma i vy

Zdroj: Shutterstock

Bez zmrzliny si většina z nás nedokáže představit léto. Někteří lidé to ale mají při jejím výběru složitější. Někdy možná proto, že se rozhodli jíst jenom věci rostlinného původu, jiní například kvůli nesnášenlivosti laktózy. My vám nyní prozradíme, jak si doma vyrobit zmrzlinu z kokosového mléka.

Některým lidem zkrátka mléčné výrobky nedělají dobře a musí si v létě dávat pozor na to, jakou zmrzlinu si koupí. Potom je nejlepší mít nějakou vždy doma v mrazáku. Ta z kokosového mléka potěší ale i milovníky běžné zmrzliny.

Zmrzlina z kokosového mléka

Kokosové mléko je bohaté na vitamíny B, C, E a K a minerální prvky. Jeho konzumace přispívá ke snížení krevního tlaku a pomáhá také k psychické pohodě.

Touto zmrzlinou si tak doslova osladíte nervy. Navíc bude podporovat trávení a vylučování negativních látek z těla. V neposlední řadě kokosové mléko přispívá zdraví kloubů, kostí a zubů.

Recept na zmrzlinu

Na vanilkovou zmrzlinu z kokosového mléka budete potřebovat plechovku kokosového mléka, 3/4 hrnku javorového sirupu a lžičku vanilového extraktu.

Všechny ingredience dejte společně do mixéru a mixujte je minimálně dvě minuty, dokud vám nevznikne hladká směs. Tu potom dejte do formy na zmrzlinu a umístěte do mrazáku.

Je to velmi snadné a vzniklá zmrzlina je lahodná, osvěžující a zdravá. Pokud chcete, můžete ji při podávání dochutit kousky čokolády nebo strouhaným kokosem.

Zdroj: Bananas About Life, Get Inspired Every Day, Whole Natural Life

Autor. Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz