Zhubnout můžete i po padesátce. Poradíme jak

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že hubnutí jde s přibývajícím věkem stále pomaleji a také obtížněji. To ale neznamená, že ženy po padesátce nemohou proměnit svou postavu a zhubnout. Jen to chce ctít určitá pravidla a také vědět, jak na to.

„Padesátka“ je takový životní milník. V životě se toho začne hodně měnit, zrovna tak jako v našem těle. Po padesátce totiž tělo prochází řadou změn majících vliv na funkci metabolismu a ukládání tuku. Poradíme vám, jak zahýbat s váhou, i když už máte tenhle milník za sebou.

Ubrat na jídle, přidat na pohybu

Není tajemstvím, že hubnutí je z velké části o jídle a samozřejmě také o vhodném cvičení. Říká se, že základ úspěchu je 80 % stravy a 20 % cvičení.

Pokud chcete zhubnout, budete muset upravit svůj stávající jídelníček, trochu ubrat na jídle, a naopak přidat do svého života nějaký ten pohyb.

Snižte příjem železa, zvyšte příjem vápníku

S menopauzou přichází do života ženy jedna zásadní změna: přestává menstruovat. U některé ženy to přijde ráz na ráz, u jiné to třeba chvíli trvá.

Fakt, že se u vás už neobjevuje menstruace, ovlivní i váš jídelníček. Proč? Ženy, které nemenstruují, neztrácí tolik železa, proto už ho nemusí v takové míře přijímat prostřednictvím stravy.

Naopak je důležité přidat na příjmu vápníku, kdy doporučená denní dávka činí cca 1000 až 1200 miligramů. Po menopauze jsou ženy mnohem náchylnější k řídnutí kostí, proto do jídelníčku zařaďte potraviny s vysokým obsahem vápníku.

Dejte si pozor na sůl, uzeniny a sladkosti

I když možná milujete klobásky, salámy, čokoládu a další dobroty, pokud chcete zhubnout, musíte se těchto pochutin vzdát.

Naopak do své stravy zařaďte hodně ovoce a zeleniny, přidejte na luštěninách, nebojte se konzumovat celozrnné výrobky.

Pitný režim a pravidelnost v jídle

Pomocníkem při hubnutí nejen po padesátce, ale celkově, je pitný režim. I když se o něm často mluví, mnoho lidí jeho vliv na hubnutí i zdraví jako takové bohužel podceňuje. Vy takovou chybu nedělejte.

Pomoci vám může i pravidelnost v jídle. Na základě svých potřeb si jídla během dne rozdělte do několika porcí. Předejdete tak tomu, že budete mít hlad a chuť sníst všechno, co vám přijde pod ruku.

Zdroj: Vlasta.cz, bezhladoveni.cz, zeny.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz