Ženské bolesti se dají zahnat rychleji, než si myslíte

Zdroj: Shutterstock

Bolest může potrápit každého z nás. Většinou se objeví ve chvíli, kdy ji čekáme nejméně. Důležité je však vědět, jak si od bolesti co nejrychleji pomoci. Prozradíme vám, jak na to.

Zkoušení všech léků pod sluncem může být doopravdy zdlouhavé. Existuje však způsob, díky kterému si od bolesti ulevíte raz dva. Nejedná se o zbytečné zatěžování organismu drahými léky, k této úlevě budete potřebovat pouze jednu věc.

Rychlá úleva, která zaručeně pomůže

Ačkoliv mohou být sociální sítě nebezpečné, najdete na nich občas i vychytávky, které vám zaručeně usnadní život. O jednu vychytávku se před nedávnem pochlubila žena ze zahraničí. Díky triku, který vám prozradíme, můžete říct bolestem sbohem.

Video na sociální síti TikTok sklidilo doopravdy velký úspěch. Video je bohužel určeno jen pro ženy, protože se jedná o úlevu převážně od dámských bolestí. Pořádně se podívejte na body, které si na uchu žena tužkou mačká.

Při menstruačních bolestech si tak budete mít možnost ulevit velice rychle, aniž byste musely jíst pilulky proti bolesti. I když by to pro někoho mohlo znít absurdně, ženy přišly na to, že tyto jednoduché pohyby doopravdy fungují.

Sama autorka dodala, že masáž tlakových bodů funguje při nejrůznějších problémech. Akupresura uší je doopravdy velmi používaná už po dlouhá staletí. A proč to alespoň nezkusit? Samozřejmě ale nevyřeší vše a pokud se necítíte nejlépe, kontaktuje svého lékaře.

Funguje i na bolest hlavy

Bolesti hlavy jsou někdy způsobeny zánětem dutin. Tlak, který se hromadí ve vašich dutinách, může způsobit, že budete mít ucpané uši nebo budete cítit nepříjemné pulzování spánků. Alternativní medicína může být skvělým pomocníkem.

Pokud byste chtěli vyzkoušet akupresuru k léčbě bolesti hlavy nebo bolesti uší, můžete si to vyzkoušet v pohodlí domova. Ujistěte se, že jste v uvolněném a klidném prostředí a v pohodlné poloze. Před zahájením léčby se několikrát zhluboka nadechněte.

Pevným a hlubokým tlakem masírujte tlakové body, které jste identifikovali na svém těle. Otáčejte prsty kruhovým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů po dobu několika minut v každém bodě se zaměřením na jeden po druhém.

List tlakových bodů najdete v každé příručce akupresury. Masáž opakujte dvakrát nebo třikrát během dne. Uvidíte, uleví se vám!

Zdroj: Tik Tok, Healthline
Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz