Ze slaného těsta za pár korun vyrobíte ozdoby na stromeček i drobné dárky pro vaše blízké

Zdroj: Shutterstock

Možná si pamatujete na svá dětská léta, kdy jste například ve škole v období Vánoc vyráběly ze slaného těsta. Ochutnat ho ze zvědavosti se sice nevyplatilo, ale vytvořit z něj šly krásné věci.

Dneska si můžete ze slaného těsta vyrobit třeba ozdoby na stromeček. Bavit to bude nejen vaše děti, ale jistě se do výroby zapojíte i vy. Jak na to?

Recept na slané těsto

Na výrobě slaného těsta, ze kterého je dále možné tvořit všechno možné, není vůbec nic složitého. Vlastně nepotřebujete ani příliš mnoho ingrediencí.

Podle webu The Best Ideas For Kids potřebujete 4 hrníčky mouky, 1 hrníček soli a 1,5 hrníčku vody (množství vody je možné trochu upravit podle konzistence těsta). A to je vše.

Stačí smíchat a je hotovo

Výše zmíněné suroviny stačí jen smíchat, těsto můžete nechat na radu webu BHG trochu odpočinout a pak už nic nebrání tomu, abyste se pustili do vánočního tvoření.

Těsto vyválejte a poté z něho s pomocí vykrajovátek vykrajujte různé tvary. Záleží jen na vás, po kterém tvaru sáhnete.

Jakmile budete mít vykrojeno, vložte plech s ozdobami do trouby, kde sušte na 50 °C několik hodin, klidně 5 hodin a více.

Ozdobte podle vlastní fantazie

Tím vaše tvoření nemusí končit. Ozdoby je samozřejmě možné nechat jen v přírodní barvě, i tak budou vypadat moc pěkně a na stromečku zazáří.

Můžete si ale vzít i temperové barvy, třpytky, nebo klidně lak na nehty a tvořit podle vlastní fantazie, které se meze opravdu nekladou.

Vánoční dárek i dekorace

Podle webu Vaření je možné ze slaného těsta vyrobit mnohem více než jen ozdoby na stromeček. Pokud děti chtějí potěšit třeba prarodiče vlastnoručně vyrobeným dárkem, nechte je tvořit.

Se slaným těstem se velmi dobře pracuje, zvládnou to jistě i ti nejmenší. Lze tak vyrobit různé drobnosti od kytiček přes různé postavičky až po provizorní misky na drobnosti.

Zdroj: thebestideasforkids.com, bhg.com, vareni.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz