Zavzpomínejte si na dětství s retro camping salátem. Dopřejte si na silvestra i méně zdravý pokrm

Zdroj: Shutterstock

Když se řekne camping salát, určitě se vám vybaví vzpomínky z dětství, kdy jste se pečiva s touto pomazánkou mohli přejídat klidně každý den. Jde o tak trochu retro pochoutku, která se v dnešní době už takové oblibě netěší. Přesto je ale někdy hezké zavzpomínat na jeho vynikající chuť.

Základ správného camping salátu tvoří kvalitní šunkový salám a majonéza. Je toho ale mnohem víc, co je třeba do pomazánky přidat, abyste vytvořili dokonalou chuť, kterou si pamatujete z dětství.

Pokud si chcete připravit camping salát doma a ukázat třeba svým dětem, co se před pár lety považovalo za jednu z největších lahůdek, není to žádný problém. Máme pro vás recept na retro pokrm, který si zamilujete i dnes.

Poctivá stará klasika

Salát se dříve připravoval především na letní a podzimní výlety. Odtud také pochází jeho název. Nemusíte ale právě vyrazit na nějakou túru zakončenou kempováním v přírodě, abyste si na něm mohli pochutnat.

Je ale pravda, že v takovém případě se připravte na to, že nejde právě o zdravou pochoutku. Když si člověk salát dopřál po několika ušlých kilometrech, výčitky mít nemusel. Pokud si ho tak dáte třeba na silvestra, ohradit se můžete leda tím, že poslední den v roce se přece nebudete šetřit zdravými jídly.

Na přípravu camping salátu budete potřebovat středně velkou šalotku, 300 gramů kvalitního šunkového salámu, 5 kusů nakládaných kozích rohů, 4 kyselé okurky, 4 lžíce nakládaných paprik, 150 gramů majonézy, 50 gramů bílého jogurtu, lžíci kečupu, lžíci plnotučné hořčice, sůl, pepř a tabasco na dochucení.

Snadná a rychlá příprava

Nejprve si nakrájejte šalotku, kterou pokrájejte na proužky. Šunkový salám byste měli nakrájet na menší trojúhelníčky. Dejte suroviny do misky a přidejte k nim pokrájené očištěné beraní rohy a okurky nakrájené na půlměsíčky.

Potom dejte do mísy nakládané papriky, majonézu s jogurtem, kečup, hořčici a vše dochuťte solí s pepřem. Jelikož nakládaná zelenina pustí dost vody, podle potřeby přidejte majonézu, aby nebyl salát příliš tekutý.

Podle chuti pak vše zakápněte tabascem, pořádně promíchejte a můžete podávat. Podle serveru Prima Fresh se nejlépe k salátu hodí klasický český rohlík nebo jakékoli jiné světlé pečivo.

Zdroj: Stream, Prima Fresh

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz