Za jak dlouho sní Garfield lasagne? A další palčivé otázky o Garfieldovi a jeho milovaném jídle

Zdroj: catwalker / Shutterstock.com

Garfield je nejrozšířenější komiks na světě s desítkami knih, oceňovanými animovanými televizními seriály a speciály a více než 400 licencovanými produkty. A kolem Garfielda existuje také mnoho otazníků. Například ohledně jeho vztahu k lasagním.

Proč lasagne?

Stejně jako Garfield je také karikaturista Jim Davis, který stojí za kresbami kocoura, milovníkem lasagní. „Jo, miluji lasagne. Myslel jsem, že by bylo legrační mít kočku, která má ráda lasagne, ale nyní od lidí neustále slyším, že jejich kočky také milují lasagne.

Davis však také prohlásil, že by byl radši, kdyby jako Garfieldovo oblíbené jídlo vybral pizzu. Lasagne se totiž špatně kreslí.

Domácí, nebo kupované?

V epizodě Díkůvzdání v televizní show Garfield a přátelé Jon, majitel Garfielda, připravuje jídlo na rande a to tak, že vloží mrazeného krocana do trouby a zeleninu do hrnce. Jon tedy evidentně není žádný kuchař, a tak lze předpokládat, že i lasagne jsou kupované.

Na druhou stranu, Garfieldovy lasagne obsahují pouze šest ingrediencí: těstoviny, rajčata, cibuli, klobásu, mozzarellu a ricottu.

A to jsou přísady, které má Jon vždy po ruce, možná je tedy nakonec přece jen zvládne uvařit, nebo zaměstnává soukromého kuchaře.

Jsou lasagne pro kočky bezpečné?

Existuje řada potravin, které by kočky neměly jíst, včetně nadbytečných mléčných výrobků a cibule. Je zřejmé, že to jsou právě důležité přísady v Garfieldově oblíbeném receptu.

To znamená, že Garfield je buď ve skutečnosti duch kočky, která zemřela na přemíru sýru, nebo má nadpřirozené schopnosti, a možná je jen výplod Jonovy představivosti.

Kolik kalorií Garfield zkonzumuje?

Když Garfield jí lasagne, sní vše, co najde na pekáči. Můžeme tedy určit, kolik kalorií zkonzumuje pomocí velikosti mražených lasagní. Zmrazené lasagne mají průměrně 270 kalorií na porci a rodinné balení obsahuje porcí pět. To znamená, že Garfield zkonzumuje minimálně 1350 kalorií s každým balením.

Kolik to stojí Jona?

Pokud Jon dělá lasagne jednou týdně, je to 7,29 USD (v přepočtu 156 Kč) za jedno zmrazené rodinné balení, nebo 14,52 USD (310 Kč) za šest nezbytných ingrediencí, tedy za předpokladu, že Jon nenakupuje ve velkém.

V průběhu roku to je 379,08 USD (8 110 Kč) za mražené lasagne nebo 755,04 USD (16 160 Kč) za čerstvé suroviny. A uvědomme si, že Garfield běží od roku 1978. To už přišel Jona pěkně draho.

Za jak dlouho sní jedny lasagne?

Vzhledem ke způsobu, jakým jsou komiksové stripy navrženy, je obtížné určit, kolik času uplynulo mezi jednotlivými okénky. Na základě scén z Garfielda a přátel však můžeme zhruba říct, jak rychle Garfield jí lasagne.

Snaží se je sníst co nejrychleji, protože nechce, aby ho Jon viděl. Podle filmového záběru trvá Garfieldovi spořádat jedny lasagne pouhých 1,25 sekundy. To je opravdu neuvěřitelná rychlost.

Zdroj: foodandwine.com, huffpost.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz