Za anorexií Fiony Apple stála hrůzná zkušenost z dětství. Terapie a deprese byly jen špičkou ledovce

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Mnoho známých jmen se spojuje s poruchami příjmu potravy a Fiona Apple bohužel patří k celebritám, které si touto temnou minulostí prošly. Za těmito problémy stojí různé důvody. U někoho je problém vyvolán přílišným tlakem okolí, u jiného zase přehnanou touhou vypadat dokonale.

Skutečný důvod, pro který i Fiona Apple propadla anorexii, je bohužel velmi smutný a hrůzný. Trochu podivínská zpěvačka, které se lidé často vysmívali za to, že je odlišná, má za sebou nepříjemnou minulost.

Kdo je Fiona Apple?

Fiona byla lidmi vnímána jako podivínka. Její uklidňující a přesto elektrizující hlas si zapamatoval snad každý, kdo ji někdy slyšel zpívat.

Její debutové album Tidal z roku 1996 bylo zvukovým monzunem. Apple veřejně zápasila se slávou, zatímco se potýkala s traumatickou minulostí.

„Neobvyklé výlevy na pódiu z ní udělaly hromosvod. Kritici považovali Fionu Apple za přírodní katastrofu a zasypávali ji necitlivými urážkami a kritikou,“ popisuje grunge.com.

Toužila po porozumění

Dcera herce Briana Maggarta a bývalé hudební umělkyně Diane McAfee se naučila hrát na klavír ve věku 8 a začala psát písně v 11 letech.

Podle mnohých ale daleko více nežli po obdivu toužila po porozumění. Během dospívání byla často dobírána pro svůj vzhled.

Ukázalo se, že už jako dítě měla deprese a antisociální chování. Temnota v její hlavě vyvrcholila ve věku 11 let.

Terapie její stav ještě zhoršily

Rodiče rozhodli, že jejich dcera začne docházet na terapie, což její stav ještě více podlomilo. Do té doby neměla pocit, že je s ní něco špatně.

Fiona se cítila nepochopená a její rodiče měli pocit, že je manipulativní. Začala psát dopisy, ze kterých se později staly písně. Dopisy byly její snahou, aby byla vyslyšena.

Její nejtragičtější skladba je pravděpodobně „Sullen Girl“, která odkazuje na traumatizované zoufalství, které chtěla, aby ostatní pochopili.

Ve dvanácti letech byla znásilněna

Když bylo Fioně dvanáct let, prožila něco opravdu hrůzného. Den před Díkuvzdáním ji totiž znásilnil neznámý muž.

Šla domů ze školy, když ji pronásledoval cizí muž. Apple se mu pokusila uniknout tím, že vběhla dovnitř budovy, kde bydlela, ale on zarazil dveře, než se zavřely.

Poté ji popadl, když si odemykala dveře do jejich bytu, a ohrožoval ji zbraní. Poté, co ji znásilnil, ohavně poznamenal: „Veselé Díkuvzdání. Příště nepouštějte cizí lidi.“

Tento incident se mladé dívce hluboce vpálil do paměti. „Byla znásilněna, když byla velmi mladá, a to je důvod, proč se stala anorektičkou – chtěla být ošklivá, aby ji muži nechtěli znásilnit. To je něco, s čím žila skoro celý život,“ píše reddit.com.

Zdroj: grunge.com, reddit.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz