Snažíte se zhubnout, ale výsledky nepřichází? Možná děláte některou z těchto častých chyb

Zdroj: Shutterstock

Rádi byste shodili nějaké to kilo? Několik pokusů už máte za sebou, ale stále se nedostavily takové výsledky, ve které jste doufali? Pak pravděpodobně děláte něco špatně. Za vaší nespokojeností s tím, jak se hubnutí vyvíjí, bude stát některá z velmi častých chyb.

Nelekejte se. Rozhodně totiž nejste první ani poslední, kteří se při snaze zhubnout dopustili nějakého přešlapu. Odhalte nejčastější chyby a vyvarujte se jim.

Vzdali jste se všeho, co jste měli rádi

Když se rozhodneme zhubnout, často ze dne na den vyřadíme z jídelníčku potraviny, které milujeme a které nám tolik chutnají.

Jenže takové řešení není z dlouhodobého hlediska udržitelné a často je důvodem, proč vaše hubnutí skončí ještě dříve, nežli stihne pořádně začít.

Nedáváte si pozor na tekuté kalorie

Někteří dietáři se vyhýbají určitým pevným potravinám, aby snížili kalorie, ale nevidí žádnou škodu v konzumaci zbytečných tekutin, jako je alkohol, káva, džus, čaj a limonády.

To vede k jedinému: hubnutí se nedaří a vy ztrácíte motivaci v něm pokračovat. „Místo toho tyto nápoje nahraďte obyčejnou vodou nebo bylinkovým neslazeným čajem,“ doporučuje healthifyme.com.

Nesoustředíte se na jídlo

Už jste někdy sami sebe přistihli, jak bezmyšlenkovitě žvýkáte něco k jídlu a vlastně si to ani pořádně neuvědomujete?

Velmi často se to děje třeba při sledování televize, kdy máte nutkání něco zobat, ale přitom se na jídlo nesoustředíte.
Jíte mnohem více cukru, než si uvědomujete

„Pokud jíte hodně balených zpracovaných potravin, je pravděpodobné, že konzumujete více cukru, sodíku a tuku, než si uvědomujete,“ varuje prevention.com.

Cukry dokážou udělat při hubnutí pořádnou neplechu. Často se přitom skrývají i tam, kde byste je nečekali. Mějte se proto na pozoru.

Šidíte se na spánku

Chtěli byste zhubnout, ale pořád se vám to nedaří? Máte za sebou několik pokusů, které prostě nedopadly dle vašich představ?

Pak jistě přemýšlíte, kde by mohla být chyba. Možná máte pocit, že v jídle pes zakopaný nebude. Tak jde jinde?

Přece tu ještě jedno místo je: spánek. Pokud totiž chcete zhubnout, musíte hodně spát. A když sami sebe budete šidit na spánku, hubnout nebudete. Rozhodně ne tak jednoduše, jak byste hubnout mohli, pokud byste dostatečně spali.

Cvičíte pořád to samé dokola

Jakmile začnete více cvičit a dostanete se do rutiny, je důležité, abyste měnili své tréninky a střídali dny, kdy děláte kardio a silový trénink, stejně jako svalové skupiny, na kterých pracujete.

Dělat stejné cvičení znovu a znovu zlepší vaše tělo, aby zůstalo v pohodlí a nepracovalo tvrdě, aby spálilo kalorie a budovalo svaly. Proto musíte cvičení střídat a měnit, aby si tělo nezvyklo.

Zdroj: healthifyme.com, prevention.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz