Portia de Rossi měla anorexii už jako malá holka. O jejích problémech se jí nemluví lehce

Zdroj: DFree / Shutterstock

Australská herečka Portia de Rossi se s těžkostí v hlase rozpovídala o svých problémech v podobě poruchy příjmu potravy. Ty se u ní objevily už ve velmi mladém věku a jako dítě tak musela čelit temné zkušenosti, která mnohdy zamává i s dospělým jedincem.

Přiznala, že dlouhotrvající boj s poruchou příjmu potravy byl pro ni otřesným zážitkem, který ji dohnal až na samotné dno.

Bylo jí teprve 12 let

Už jako dvanáctiletá mladá slečna měla Portia potřebu hledět na sebe až příliš kriticky. V té době se totiž začala věnovat modelingu.

Svět modelingu je opravdu tvrdý a mnohdy dokáže na modelky vynaložit šílený nátlak. Teprve dvanáctiletá slečna se s ním bohužel nedokázala vypořádat.

„Už v tomto věku jsem se naučila, že to, jak vypadám, je důležitější než to, co si myslím, co dělám a kdo jsem,“ cituje hereččina slova abcnews.go.com.

Bála se, že její tajemství vyjde najevo

Portia se bála, že když nebude vypadat dobře, přijde o svoji kariéru. Proto příšerně málo jedla a začala bojovat s bulimií.

„V rozhovoru s Oprah Winfrey přiznala, že žila s 300 kaloriemi denně a tajila to před svými kolegy a přáteli,“ odhaluje dailymail.co.uk.

To však nebyly její jediné obavy. Kromě strachu z toho, že se provalí její problémy s jídlem, uvnitř sebe bojovala s dalším tajemstvím.

Věděla o sobě, že je lesba, ale bála se to dát najevo. Projevit se taková, jaká ve skutečnosti je, bylo v té době a v její tehdejší kariéře nepřijatelné.

Vážila jen 38 kilogramů

Na nejhlubší dno se Portia dostala na začátku roku 2000, kdy její váha klesla na neuvěřitelných 38 kilogramů. To bylo období, kdy doslova hladověla a navíc tvrdě cvičila.

O rok později zkolabovala na natáčení filmu „Who Is Cletis Tout?“ a byla převezena k lékaři, který zjistil, že trpí cirhózou, esteoperózou a selháním orgánů.

Její bratr ji otevřeně konfrontoval

Herečka se svěřila, že v jejím životě nastal jeden zlomový okamžik. Byla to ta chvíle, kdy poprvé viděla svého bratra plakat.

Ve své knize popsala okamžik, kdy byl její bratr svědkem toho, jak tvrdě cvičí. Viděl, jak je šíleně vyhublá a jednoduše se zhroutil.

Začal plakat a své sestře řekl, že zemře, když se nevzpamatuje. Přiznala, že to v ten moment trochu probodlo tu obsedantní mysl anorektičky a přimělo ji to pokusit se být zdravější.

Už na sebe nehledí tak kriticky

Portia přiznala, že jakmile se jednou sžijete s myšlenkou, že váš vzhled je vaše všechno, už nikdy se sebou nebudete spokojeni.

Přesto se na sebe dokáže podívat z jiného úhlu pohledu. Dnes de Rossi říká, že když se podívá do zrcadla, ví, že není dokonalá, ale to je naprosto v pořádku.

Zdroj: abcnews.go.com, dailymail.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz