Lógr z kávy nevyhazujte: Váš obličej vám poděkuje. Vyrobit si z něj můžete třeba pleťovou masku

Zdroj: Shutterstock

Většina z nás si neumí představit, že by nový den začali jinak než s horkým šálkem kávy, který nás okamžitě postaví na nohy. Pokud pijete klasického turka, možná byste měli vědět, že výhody kávy nespočívají jen v ranním nakopnutí.

Pijete tureckou kávu? A jak nakládáte s kávovou sedlinou, která po vypití zůstane na dně hrníčku? Většina lidí ji automaticky vyhodí. Po dnešním článku už takovou chybu neuděláte.

Vyrobte si voňavý peeling

Kávová sedlina je vynikajícím peelingem na obličej, který jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky a odhaluje svěží, zdravě vypadající pokožku pod ní.

Smíchejte čtyři polévkové lžíce kávové sedliny se dvěma až třemi polévkovými lžícemi kokosového nebo vámi preferovaného oleje. Přidat můžete i pár kapiček esenciálního oleje.

Naberte malou část a jemně rozetřete krouživými pohyby na obličeji. Tato směs vydrží několik týdnů, skladujte ji v uzavíratelné nádobě.

Získejte masku na mdlou pleť

„Stimulační účinek kofeinu může vylepšit mdlou pleť, když použijete kávovou sedlinu jako pleťovou masku,“ doporučuje onegreenplanet.org.

Stačí smíchat rozumné množství kávové sedliny s oblíbeným olejem a poté masku nanést na obličej, kde ji nechte působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte a opakujte tak často, jak se vám bude chtít.

Oddalte stárnutí pokožky

Antioxidanty pomáhají chránit vaši pokožku před poškozením volnými radikály a káva je plná antioxidantů. To je dobrá zpráva, protože antioxidanty pomáhají bojovat proti stárnutí.

Chraňte pokožku před UV zářením

„Několik studií ukázalo, že použitý extrakt mleté kávy pomáhá chránit pokožku před poškozením UV-B paprsky,“ odhaluje verywellhealth.com.

Zajímavé je, že pití kávy může také pomoci chránit pokožku před sluncem. U pijáků kávy je menší pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže, zejména melanomu.

Bojujte proti suchým rtům

Kávová sedlina má pozitivní vliv nejen na pleť, ale pomoci může i v případě, kdy vás trápí suché rty. I ty jsou součástí obličeje, tak proč logr nepoužít i na ně?

Smíchejte malé množství použité kávové sedliny s trochou kokosového oleje. Směs lehce vmasírujte do rtů a poté jemně odstraňte vlhkou žínkou.

Snižte otoky okolo očí

Asi každému z nás už se někdy stalo, že se probudil s nepěknými otoky v oblasti očí. Podívat se ráno do zrcadla a vidět opuchlé oči – to není ten nejlepší start.

I tady může pomoci kávová sedlina. Čajová lžička sedliny v navlhčeném papírovém ručníku a položená na oči po dobu asi 20 minut pomůže snížit otoky.

Zdroj: onegreenplanet.org, verywellhealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz