Pleť bez jediné chybičky: Toužebné přání mnoha žen. Vyhněte se těmto potravinám a splňte si ho

Zdroj: Shutterstock

Mít dokonalou pleť bez jediné chybičky na kráse? To je sen snad každé ženy. Pleť je odrazem toho, jak o sebe pečujeme. Právě zde se totiž projeví nejen první známky stárnutí nebo vliv stresu, ale také to, z čeho se skládá váš jídelníček.

Právě strava může v nemalé míře ovlivnit, jak bude vaše pleť vypadat. Jakým potravinám byste se tedy měli vyvarovat, pokud chcete mít bezchybnou pleť?

Smažená jídla

Tu a tam jim asi nikdo z nás neodolá. Pěkně křupavý řízek, smažené hranolky nebo třeba tolik oblíbený smažák.

Smažená jídla ale způsobují nadměrnou produkci mazu v pokožce. „Hydrogenované trans-tuky obsažené ve smažených jídlech budou mít také negativní dopad na vaši pleť,“ doplňuje insider.com.

Káva

Uměli byste si představit, že ráno zvládnete nastartovat své znavené tělo bez šálku pořádně silné kávy? Většina lidí určitě ne.

Bohužel i nadměrný přísun kofeinu, nejčastěji tedy právě z kávy, které mnozí vypijí i několik šálků denně, má negativní dopad na pokožku.

Kofein má totiž schopnost dehydratovat a vysušovat pokožku. Pokud se kávy vzdát nedokážete, pamatujte po každém vypitém šálku na pitný režim.

Uzeniny

Párky, klobásky, salámy – tu a tam jim neřekneme ne. Někteří je ale jedí častěji, než je zdrávo a projevit se to může nejen na hmotnosti, ale také na vzhledu pleti.

Uzeniny jsou nabité sodíkem. Potraviny, které v sobě obsahují příliš mnoho sodíku, mohou způsobit zadržování vody a s ním spojené otoky. Například i v oblasti očí.

Alkohol

Bohužel také alkohol patří na seznam potravin (možná lépe řečeno nápojů), se kterými se to obecně nemá přehánět, jde-li o zdraví celkově.

„Ti, kteří konzumují nadměrné množství alkoholu, mívají na kůži velké póry. Kromě kofeinu také alkohol dehydratuje naši pokožku,“ upozorňuje timesofindia.indiatimes.com.

Ovocné džusy

Možná žijete v přesvědčení, že vysokoprocentní džusy patří na seznam zdravých potravin, které našemu tělu prospívají.

Ve skutečnosti jsou ale plné cukru a ničeho jiného. Veškerá vláknina z ovoce je extrahována a zanechává za sebou hustou koncentraci cukru produkujícího inzulín.

Mléko

Mléko obsahuje prekurzory testosteronu a dalších androgenů, které ovlivňují hormonální receptory v kůži, aby nastartovaly proces způsobující akné.

Pizza

Také milujete pizzu? Někdo má nejraději tu na rajčatovém základu, bohatě posypanou sýrem a klidně navrch přihodí i žampiony. Další miluje smetanový základ, špenát a kousky kuřecího masa.

Asi každý z nás má nějakou tu svoji oblíbenou pizzu, které neodolá. Bohužel i pizza je poměrně mastné jídlo, které pleti nesvědčí.

Konzumace velkého množství mastných kyselin může mít za následek mastnou pleť a dokonce i akné. Takže pizzu občas ano, ale rozhodně s mírou.

Zdroj: insider.com, timesofindia.indiatimes.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz