Dětská hvězda Lindsay Lohan promluvila o tvrdém boji s bulimií. Prozření přišlo, když se zděsila sama sebe

Zdroj: Everett Collection / Shutterstock

Možná si ji pamatujete z rodinné komedie Past na rodiče, kde si zahrála dvojčata Annie a Hallie. Má za sebou ale i více rolí. Lindsay Lohan se řadí mezi dětské hvězdy, které díky účinkování ve filmech již ve svém útlém věku dokázaly prorazit.

Pozornost jí však nebyla věnována jen jako herečce. Mnohem častěji se o ní hovořilo ve spojitosti s drogami a také s poruchou příjmu potravy. Sama herečka ale nějakou dobu zarytě odmítala, že by měla problémy s jídlem.

Neuvědomovala si, že má problém

Lindsay Lohan nikdy nebyla při těle. Patří k těm hubenějším herečkám, na kterých je každý gram tuku dole okamžitě vidět.

Když začala hubnout, nejdříve si sama žádnou změnu nepřipouštěla. Ba spíše naopak. Neuvědomovala si, že je s jejím tělem něco špatně.

Měli o ni strach

Kolem roku 2006 se věci pomalu začaly dostávat do extrému. Herečka byla tehdy hodně hubená a aby toho nebylo málo, vyšlo najevo, že již nějakou dobu bere drogy.

Její okolí o ni začalo mít strach. Lindsay zavzpomínala, že její herecké kolegyně Amy Poehler a Tina Fey, které s Lohan spolupracovaly ve filmu Mean Girls, měly obavy, že herečka příliš hubne.

Zúčastnila se populární show Saturday Night Live. Krátce před výstupem ale samotný režisér zasáhl. A pro Lohan to nebylo ani trochu příjemné.

„Producent show Lorne Michaels se Lindsay svěřil, čeho byli svědky s Johnem Belushim a Chrisem Farleym, kteří oba zemřeli na předávkování drogami, a řekl jí, že má obavy o to, že jde stejnou sebedestruktivní cestou,“ zmiňuje mtv.com.

Konečně jí to došlo

Jak sama herečka přiznala, ještě přesvědčivější však pro ni bylo vidět samu sebe v televizi právě při účinkování v oné televizní show.

Zděsila se při pohledu na to, jak vypadá. To byl okamžik, kdy si konečně uvědomila, že má problém. Tehdy poprvé sama sobě přiznala, že ji drogy a bulimie zahnaly až na samotné dno.

„Viděla jsem samu sebe v Saturday Night Live. Moje paže byly odporné. Neměla jsem ruce,“ cituje hereččino znechucení ze sebe sama today.com.

Varování o půl roku dříve

Přitom první varování, že něco není v pořádku, přišlo už o půl roku dříve. Šest měsíců před účinkování v oné televizní show zažila Lindsay velmi nepříjemné stavy.

Dostala horečku, třásla se a odmítla odjet do nemocnice. Místo toho se vrátila do domu svého přítele, kde začala pociťovat nesnesitelné bolesti hlavy.

Vše se vystupňovalo v noci, kdy byly bolesti natolik silné, že měla pocit, jako by jí někdo bodal přímo do hlavy.

Když Lohan konečně vyhledala lékařskou pomoc a zjistila, že má infekci ledvin, považovala to za volání o pomoc.

Popírá, že by brala kokain

I když se o bývalé dětské hvězdě ví, že brala drogy, zarytě popírá, že by někdy experimentovala s užíváním kokainu.

Tahle temná minulost je pro herečku velmi bolestivým tématem. Zároveň ale přiznala, že se člověk musí dostat až na dno, aby se mohl dostat zpátky nahoru.

Zdroj: mtv.com, today.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz