Vždy připraven: Joey v seriálu Přátelé nikdy jídlem neplýtval. Tohle jsou jeho nejlepší momenty

Zdroj: Profimedia

Seriál Přátelé se proslavil nespočtem hlášek a mnozí viděli všechny jeho série hned několikrát. Bezpochyby nejoblíbenějším z šestice mladých lidí se stal Joey Tribbiani v podání Matta LeBlanca. A to z mnoha důvodů, u většina fanoušků ale nejvíce zabodovala jeho láska k jídlu.

Herec, který je prakticky pořád bez práce, ale i přesto se chlubí svými chabými výkony v reklamách. Svůdník střídající jednu dívku za druhou a nosící po kapsách celá balení kondomů, kdyby náhodou. A doslova nenažranec. To všechno je Joey Tribbiani.

Snad v každém dílu přátel se objevila nějaké scénka, která spojila tohohle mladíka pocházejícího z italské rodiny s nějakým jídlem. Kromě pizzy, sendvičů a piva miluje v podstatě jakékoli jídlo a my vám ty nejlepší scénky s jeho láskou teď připomeneme.

Neplýtvej špagetami

Že má Joey v těle italskou krev, prokázal v jednom z dílů, ve kterém seznamuje svou novou spolubydlící Rachel s tím, jak to u něho v bytě funguje. Ta je totiž zvyklá, že ji bývalý spolubydlící Monika neustále peskovala za každý drobný nepořádek. Když tak upustí na zem trochu špaget, je z toho celá nesvá.

Joey ale hodí na zem i vlastní porci, usměje se a prohlásí, že v jeho bytě to nevadí. Když potom Rachel se smíchem začne házet špagety po podlaze, sebere je, zamračí se na ni a se slovy: „Hej hej, pořád je to jídlo, neplýtvej,“ si strčí pořádnou nálož do úst.

Tak, co máme dobrého?

Scéna s dortem, který Chandler s Rachel upustili na podlahu na chodbě, rozesmála snad každého z nás. Dokazuje, že nejen Joey je jedlík, který je schopen jíst i ze země. Dort byl jednoduše tak dobrý, že se do něj ti dva hned pustili.

Když pak po chodbě procházel Joey a všiml si jich, nebyl překvapený, ale dokázal, že je opravdu vždy připraven. Vytáhl totiž z kapsy lžičku, klekl si k přátelům a zeptal se: „Tak, co máme dobrého?“

Maso? Výborný!

Když na Den díkůvzdání nechali přátelé vařit Rachel místo Moniky, všichni se obávali výsledku. A právem. Slepily se jí totiž stránky v kuchařce a ona upekla pudinkový koláč s džemem a hovězím na hráčku uvnitř. Ale Joey neměl s touhle pochoutkou žádný problém.

Snědl svůj kousek a dojedl i ty, které se pokusili poschovávat hosté po bytě, aby nemuseli Rachel říci, že jim to nechutnalo. Chandlerovi na jeho nechápavý výraz pak pověděl: „Co je, vždyť je to skvělý. Puding? Dobrý. Džem? Dobrý. Maso? Výborný!“

Ani Joey není bezedný

Jeden z mála okamžiků, kdy se ukázalo, že ani Joeyho žaludek není bezedný, byl den, kdy se jemu a Chandlerovi rozbila lednička. Joey se totiž rozhodl problém vyřešit po svém. Rozhodně neměl v plánu nechat potraviny zkazit.

Ale nenapadlo ho přenést alespoň některé z nich do vedlejšího bytu k Monice, která by v lednici určitě místo našla. Když ho Chandler našel doma v křesle skučícího bolestí, oznámil mu: „Rozbila se nám lednička, tak jsem všechno, co v ní bylo, snědl.“

Nejprve zahřát žaludek

Joey považuje jídlo za sport. Podobně to proto také v jeho případě i funguje. Když na Den díkůvzdání nakráčel k Monice do bytu s pytlíkem chipsů v ruce, zděsila se a zeptala se, proč si nešetří místo na krocana.

On jenom nechápavě zavrtěl hlavou a odvětil, že jeho tělo funguje trochu jinak než ta ostatní. Musí se nejprve zahřát a připravit se na hlavní jídlo. Chipsy jsou pro něho prý něco jako pro sportovce protahování.

Zdroj: screenrant.com, bustle.com, dineout.co.in
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz