Hvězdný porotce britského Talentu Simon Cowell: 10 kilo dolů díky zdravé stravě

Zdroj: Profimedia

Show Česko Slovensko má talent je u nás velmi oblíbená. Základ má ve starších kolegyních z Ameriky a Británie, kde se v obou případech v porotě objevil sympaťák Simon Cowell, který se sice nejprve na všechny usmívá, pak ale nikoho nešetří. A aby v televizi dobře vypadal, samozřejmě na sobě musel slavný herec a producent zapracovat.

Simon Cowell se pravidelně objevuje jako porotce především v pořadu Británie má talent, vystupoval několikrát ale i v americké verzi. Aby mohl ostatní hodnotit a kritizovat, musí sám dobře vypadat.

Navíc mu prý nějaký čas připadalo, že nejí úplně zdravě a měl by mnohé své návyky změnit. A tak se rozhodl držet dietu, která se vyplatila. Za jeden rok se mu podařilo váhu snížit o více než 10 kilo.

Nejdůležitější je zaměstnat svou mysl

Když se Simon před časem rozhodl sdílet rady ohledně hubnutí se svými fanoušky, mnohé překvapilo, co byl vlastně jeho největší problém. Simon totiž přiznal, že trpěl přejídáním se z nudy.

„Nejdůležitější je zaměstnat mysl. Pokud se člověk nudí, nakonec dříve či později skončí u ledničky. A i když nemá hlad, bude vyhledávat něco k snědku. A obvykle to bývají v tomto případě právě nezdravé věci,“ řekl Cowell.

Slavný producent a herec se musel naučit mít neustále něco na práci. I během odpočinku musel neustále myslet na to, že by měl alespoň mysl nějak zaměstnat. Protože pokud jen ležel a neměl konkrétní téma na přemýšlení, myslel jenom na jídlo.

„Bylo to náročné. Kdykoli jsem chtěl úplně vypnout, musel jsem si v hlavě alespoň přehrávat vzpomínky nebo nějaké důležité myšlenky, abych nevstal a nešel k lednici,“ říká producent. „Samozřejmě to ale nebylo jenom o myšlenkách, musel jsem také změnit jídelníček,“ dodává.

Vyřadil červené maso, lepek a bílé pečivo

Simon přiznává, že pohyb mu příliš neříká. Proto se rozhodl spoléhat se více na to, jak se stravuje než na nějaké to cvičení. Jedl prý poměrně nezdravě a věděl, že pokud neudělá změnu, nedopadne to s ním dobře.

„Jako první jsem z jídelníčku vyřadil veškeré červené maso,“ říká. „Nechal jsem v něm jenom ryby a drůbež. Také jsem se musel zbavit chutí na sladké. A mnoho jídel jsem se musel naučit vyměnit za jiná.“

Simon například začal světlé pečivo nahrazovat tmavými celozrnnými chleby. Zavil se také potravin s lepkem, protože ačkoli bezlepkovou dietu nemá, nedělal mu lepek úplně dobře. Mléko vyměnil za mléka rostlinná.

„Nejsem vegetarián ani vegan. Jenom se snažím jíst všeho trochu méně. Nepřeháním to s mléčnými výrobky, nejím příliš moc masa. Zmenšil jsem porce a začal se stravovat pravidelně,“ popisuje herec.

Simon přísnou dietu dodržuje už nějaký ten pátek. Říká, že si na nic nestěžuje, a dokonce si jídla vychutnává více než dřív, protože ví přesně, kolik toho do svého těla dostane, a cítí se svěží a zdravý.

Za rok takového stravování se mu podařilo zhubnout přes 10 kilogramů a v soutěži se jako porotce nemusí stydět někoho trochu zkritizovat nebo říci lidem, aby na sobě více pracovali. Vždyť on sám to dokázal, tak proč ne jiní.

Zdroj: hellomagazine.com, thebeet.com, thesun.co.uk
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz