Vzduchová dieta: Má kořeny v breathariánství a tvrdí, že člověk může žít pouze z energie. Jedná se o snahu ošálit mozek

Zdroj: Shutterstock

Není dieta jako dieta. Některé se tváří docela rozumně a dokonce přinášejí i slíbené výsledky. U jiných je už na první pohled jasné, že je to naprostý nesmysl a takovou dietu by držel snad jen blázen. A existují také diety, které ohrozí na zdraví každého, kdo jim propadne.

Mysleli jste si, že pokud jde o diety, už jste slyšeli snad o každé, která kdy existovala? V tom případě vám odhalíme další, o které jste možná až do této chvíle neměli ani tušení.

Bláznivý způsob jak zhubnout

Není žádným tajemstvím, že se lidé ve snaze zhubnout často uchylují k bláznivým způsobům stravování. Dělali to tak kdysi, dělají to tak dnes a jistě to budou dělat i za několik let.

Jednou z takových bláznivých (možná lépe řečeno bizarních) diet je i vzduchová dieta. Už jste o ní někdy slyšeli?

Co je vzduchová dieta?

Vzduchová dieta funguje tak, jak její název napovídá. V rámci této diety získáváte živiny pouze ze vzduchu. Ne, není to vtip.

S touto dietou byla spojována třeba taková legenda, jakou je Madonna.

Nejen populární zpěvačka Madonna, ale i další známé celebrity zkoušely touto dietou zhubnout. Nebylo to tajemstvím, hvězdy byly zachycené paparazzi, jak si vložily jídlo do úst, ale nejedly ho. Jen ho držely v ústech a pak ho vyplivly.

Vychází z breathariánství

Princip vzduchové diety vychází z breathariánství. Jde o víru, že člověk může žít pouze z energie ze slunečního záření a vzduchu a nepotřebuje výživu z jídla.

A jak to funguje v praxi? Vše, co musíte udělat, je připravit si lahodné jídlo, bez ohledu na to, co obsahuje, i když je nezdravé.

Teplé jídlo mějte přímo před sebou a „jezte“ vzduch nad jídlem, abyste se pokusili přesvědčit svůj mozek, že jste jídlo skutečně snědli. „Přitom nesníte ani sousto,“ dodává food.ndtv.com.

Jen solená voda

Jediné, co v rámci vzduchové diety můžete sníst, je zeleninová polévka smíchaná se solí. Zbytek je o tom, že se snažíte ošálit svůj mozek.

Kdo se rozhodne držet tuto dietu, pravděpodobně zhubne. Váhový úbytek možná bude lákavý, ale odborníci před touto drastickou dietou varují.

Není možné takto zhubnout trvale. Až se vrátíte k normálnímu stravování, naberete kila zpátky. Navíc si můžete zadělat na nepříjemné zdravotní obtíže.

Zdroj: dietsinreview.com, food.ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz