Vyřešte ucpaný odpad i bez chemie: Domácí čističe ze surovin, které má po ruce doma úplně každý

Zdroj: Shutterstock

Každý už někdy řešil ucpaný odpad. Na tento poměrně častý problém zpravidla upozorní nejen hůře odtékající voda, ale také nevábný zápach. Díky tomu je hned jasné, že něco není v pořádku a odpad si zaslouží vaši pozornost.

Co když ale na ucpaný odpad nechcete vyzrát s pomocí chemií nadupaných prostředků? Je pravda, že chemie je pro většinu lidí ta vůbec první volba. Jde to ale i jinak a my vám poradíme, jak si poradit s ucpaným odpadem, aniž byste museli chemii použít.

Jedlá soda a bílý ocet

Jedlou sodu má doma každá správná hospodyňka. Nejenže hravě nahradí prášek do pečiva, pokud jde o různé moučníky a jiné dobroty, ale zároveň pomůže i při úklidu.

Když spojíte sílu jedlé sody, kterou mimochodem seženete opravdu za hubičku, s bílým octem, dostanete skvělého pomocníka na ucpaný odpad.

„Nasypte do odpadu ½ šálku jedlé sody a poté pomalu přilévejte bílý ocet,“ radí s postupem diynatural.com. Nechte obě suroviny společně reagovat a počkejte dalších 10-15 minut.

Poté, co reakce octa jedlé sody přestane šumět, opatrně nalijte do odpadu vroucí vodu a tento proces opakujte, dokud nebude odpad opět čistý.

Tekuté mýdlo a horká voda

Napadlo by vás použít na ucpaný odpad tekuté mýdlo? Pokud ne, rozhodně byste to měli zkusit. I mýdlo má zpravidla doma každý.

A jak na to? Poměrně jednoduše. Převařte asi dva litry vody a vmíchejte pár lžic tekutého saponátu. Vezměte tuto směs a pomalu ji nalijte do dřezu. V případě potřeby postup zopakujte.

Jedlá soda a sůl

Na ucpaný odpad můžete vyzrát se surovinami, které má doma každý. O jedlé sodě už v dnešním článku zmínka byla. Dalším hrdinou tohoto postupu je klasická kuchyňská sůl.

„Smíchejte sůl a jedlou sodu dohromady. Od každého asi 1/2 šálku a obě suroviny nasypte do odpadu,“ radí assuredcomfort.com.

Nechte působit minimálně půl hodiny nebo ideálně i přes noc. Čím tužší je ucpávka, která způsobila neodtékající odpad, tím delší čas suroviny potřebují, aby zátku rozpustily.

Kypřicí prášek a citron

Řešíte-li ucpaný odpad a máte po ruce kypřicí prášek a citronovou šťávu, zkuste na tento problém vyzrát s pomocí těchto dvou surovin.

Kypřicí prášek nejdříve nasypte do odpadu, použijte klidně dva sáčky naráz. Poté do odpadu přilijte šťávu z citronu – opět klidně ze dvou i více.

Nechte působit, dojde totiž k šumivé reakci. Jakmile šumění ustane, nalijte do odpadu minimálně litr horké vody.

Zdroj: diynatural.com, assuredcomfort.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz