Tom Hanks bojuje s cukrovkou. S manželkou našli způsob, jak s ní zatočit

Zdroj: Ron Adar / Shutterstock.com

Ani oblíbeným celebritám a známým hercům se nemoci nevyhýbají. I herec Tom Hanks, kterého jsme mohli vidět například v legendárním snímku Forrest Gump i mnoha dalších oblíbených filmech, před pár lety přiznal, že mu byla diagnostikována cukrovka.

Konkrétně diabetes 2. typu, který mu v nemalé míře změnil život. Například v tom, že společně se svojí ženou Ritou Wilson vyřadili ze svého jídelníčku prakticky veškerý cukr.

Z cukrovky viní svůj způsob stravování

Sám herec o sobě podle deníku independent.ie prohlásil, že byl totální idiot, protože se jako mladý stravoval hodně nezdravě.

„Jsem součástí líné americké generace, která slepě protančila párty a teď jsou její příslušníci nemocní,“ řekl Tom Hanks.

Právě svůj styl stravování vidí jako důvod, proč ho před pár lety dostihla cukrovka. Příliš se nezajímal o to, co jí, nedbal na vyvážený jídelníček.

K nemoci měl i genetické predispozice

O diagnostikované cukrovce se herec poprvé zmínil v roce 2013. Tenkrát dokonce přiznal, že k jejímu vzniku měl i genetické predispozice.

„Víte, jak jsem vypadal. Viděli jste mě ve filmech, byl jsem tlustý,“ netají se herec, který si myslel, že všechno zachrání tím, že z hamburgeru vynechá housky. Nyní uznává, že to chtělo mnohem více.

Tom Hanks trpí cukrovou druhého typu. Ta má podobné příznaky jako cukrovka prvního typu, liší se však příčinami vedoucími k jejich vzniku. Druhý typ cukrovky je běžnější a příčinou vzniku je především nezdravý způsob stravování, u cukrovky prvního typu jde o poruchu imunitního systému.

S manželkou vyřadili cukry

Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson změnili svůj přístup k životu, především pak postoj ke stravování. Z jídelníčku vyřadili drtivou většinu cukru, informuje deník people.com.

„Opravdu jsme hodně omezili cukr a každý den si najdeme čas na cvičení,“ řekla hercova manželka Rita. Dodala, že společně chodí na túry.

„Když jste byli mladší, dávali jste si pozor na to, co jíte, a cvičili jste, protože jste chtěli vypadat opravdu úžasně, a teď je to proto, že se chcete cítit opravdu úžasně,“ dodala sympatická brunetka.

Zdroj: independent.ie, people.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz