Filmy, kvůli kterým Jared Leto riskoval své zdraví

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Není žádným tajemstvím, že herci kvůli filmovým rolím často musí podstupovat náročnou přípravu. Není to jen o tom, aby se naučili text, ale mnohdy se musí ponořit do ztvárněné role natolik, aby se do ní uměli plnohodnotně vžít.

Jared Leto není výjimka. I jeho jsme mohli vidět v mnoha filmech, kde se svým rolím musel přizpůsobit. Podívejme se na filmy, kvůli kterým dokonce riskoval své zdraví.

Zavraždění Johna Lennona

Ve filmu ztvárnil Jared Leto hlavní roli v podobě Marka Chapmana – vyšinutého zabijáka. Kvůli této filmové roli musel herec přibrat několik kilogramů, a to za podstatně krátkou dobu.

Deník looper.com informuje o tom, že se herec spoléhal na zmrzlinu, kterou pojídal doslova po kilech. Sice se mu podařilo opravdu rychle nabrat, ale snaha dostat se do role opravdu důvěryhodně způsobila, že se u Jareda objevily nepříjemné zdravotní problémy.

Kvůli nemalé nadváze dostal herec dnu, kvůli které pro něho bylo velmi bolestivé chodit. Dokonce jeden čas musel používat invalidní vozík, protože sám nezvládl ujít delší vzdálenost. Trvalo mu rok, než se dokázal alespoň částečně vrátit do normálu.

Blade Runner 2049

Kvůli roli v tomto filmu Jared možná tak úplně neriskoval své zdraví, nicméně opět potvrdil, že je pro dokonalé ztvárnění dané role ochoten udělat mnoho.

Jeho postava v tomto filmu je slepá, což herce vedlo k tomu, aby si nechal vyrobit kontaktní čočky, kterými se při natáčení oslepil.

Během natáčení je poctivě nosil, aby se skutečně vžil do role slepce, a po place se pohyboval za pomoci svého asistenta.

Klub poslední naděje

Podle deníku newsweek.com je jednou z největších hercových proměn role ve filmu Klub poslední naděje, který je inspirován skutečnými událostmi.

V tomto případě šel herec opět do extrému, protože kvůli roli zhubl neuvěřitelných 30 kilogramů. Dělal to kvůli roli Rayon –⁠ HIV pozitivní transgender ženě, která se postupně spřátelí s Ronem, jehož ve filmu ztvárnil Matthew McConaughey.

Herec se nechal slyšet, že v podstatě nejedl, aby dokázal adekvátně zobrazit člověka, který se kromě drogové závislosti potýká také s HIV.

Zdroj: looper.com, newsweek.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz