Jakými potravinami mohou ženy podpořit svoji plodnost? Vhodná strava hraje zásadní roli

Zdroj: Shutterstock

Ačkoli mnoho žen touží po miminku, otěhotnět se jim nedaří. Počít miminko nelze jen tak na lusknutí prstu a kolikrát je to těžší, než si budoucí rodiče umí představit. I když se o tom moc nemluví, mnoho párů bojuje s neplodností.

Jednou z příčin neplodnosti přitom může být věc, kterou mnozí z nás berou na lehkou váhu. Řeč je o životním stylu a také způsobu stravování.

Vhodná strava reguluje hormony

Správná, vyvážená a plnohodnotná strava může výrazně ovlivnit hormony v těle a přispět ke zdraví žen obecně. Regulace hormonů a prospěch pro ženské zdraví může mimo jiné podpořit i jejich plodnost.

Pokud toužíte po miminku, ale nedaří se vám otěhotnět, zde přinášíme tipy na potraviny, s jejichž pomocí můžete jít plodnosti a vysněnému potomkovi trochu naproti.

Slunečnicová semínka

„Slunečnicová semínka jsou bohatá na vitamín E, obsahují také značné množství zinku, kyseliny listové a selenu – to vše jsou silné živiny pro plodnost jako vyšité,“ informuje deník laurelfertility.com, který udává, že slunečnicová semínka pozitivně působí i na mužské spermie.

Avokádo

Avokádo rozděluje lidi na dvě skupiny – jedna skupina ho nesnáší, a druhá skupina naopak miluje. Pokud vám avokádo nevadí, klidně si ho dopřejte. Obsahuje vitamín K, draslík a také kyselinu listovou. A právě ta vašemu tělu napomáhá s několika věcmi.

Nejenže podporuje vstřebávání vitamínů, ale reguluje i krevní tlak. Kyselina listová je důležitá na začátku těhotenství a může k němu i přispět.

Brokolice

S brokolicí se to má podobně jako s avokádem – někdo ji nepozře a jiný se jí nemůže nabažit. „Podle studie publikované v časopise Fertility and Sterility jsou potraviny obohacené o vitamín C velmi důležité pro ty, kteří plánují otěhotnět. Vzhledem k vysokému množství vitamínu C, které brokolice obsahuje, je tato potravina více než vhodná,“ píše web zdravezdravi.cz.

Quinoa

Mnoho lidí ji přehlíží, najdou se dokonce i tací, kteří nemají tušení, co je vlastně zač. A to je škoda, protože quinoa je dokonalým zdrojem bílkovin, zinku a kyseliny listové.

I quinoa se řadí na seznam potravin, které můžete zařadit do svého jídelníčku, chcete-li podpořit svou plodnost. V její konzumaci nepřestávejte ani tehdy, kdy budete čekat miminko, protože má pozitivní vliv na vývoj plodu.

Zdroj: laurelfertility.com, zdravezdravi.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz