Anne Hathaway musela kvůli roli v Bídnících držet extrémní dietu. Dlouho se z ní vzpamatovávala

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Herečku Anne Hathaway známe například z filmu Ďábel nosí Pradu, Zakletá Ella nebo Na sv. Valentýna. Není žádným tajemstvím, že kupříkladu právě pro roli Andrey ve snímku Ďábel nosí Pradu, kde hrála po boku legendy Meryl Streep, musela herečka shodit přebytečná kila.

Pokud je ale o hubnutí kvůli filmové roli, pak v případě této slavné a sympatické herečky jednoznačně vede film Bídníci. Anne je už tak poměrně dost hubená a její postavu by jí kterákoli žena mohla závidět. Pro roli v tomto fantastickém filmu ale byla ochotna hodně obětovat.

Hraje umírající prostitutku

Anne Hathaway hraje ve filmu Bídníci prostitutku Fantine. Je to mladá, opravdu extrémně hubená, zoufalá žena dělající zoufalé věci pro své přežití.

A právě této roli se herečka snažila přizpůsobit, a to mnohdy za opravdu extrémních podmínek. Aby zhubla neuvěřitelných 12 kilogramů, omezila se jen na ovesné krekry s oříšky.

O výživě nevěděla nic

Herečka dostala od režisérů filmu Bídníci jasný pokyn: zhubnout, aby se mohla vžít do role nešťastné prostitutky, která má na kahánku.

„Za dva týdny jsem nezdravě zhubla,“ prozrazuje Hathaway pro deník ew.com. „Nevěděla jsem nic o výživě. Zatížila jsem své tělo a můj mozek to špatně nesl. Cítila jsem se tehdy velmi úzkostně a velmi ztracená,“ přiznává krásná herečka.

Z natáčení se vzpamatovávala dlouho

Kvůli roli musela nejen zhubnout, ale také si oholit hlavu, informuje hollywoodreporter.com. Natáčení bylo pro herečku náročné nejen po fyzické, ale také po psychické stránce.

Na otázku, proč tak extrémně zhubla, odpověděla: „Chtěla jsem se co nejvíce přiblížit své postavě, umírající prostitutce.“ Když stála před kamerou, její role byla skutečně uvěřitelná. Popsala, že v sobě cítila smutek a stesk a že to bylo hrozné.

Herečka se netají tím, že se na ní natáčení podepsalo. Když se po natáčení vracela domů, byla nejen psychicky, ale také fyzicky absolutně na dně. Cítila se deprimovaně, byla přecitlivělá a trvalo několik týdnů, než se dokázala vzpamatovat.

Zdroj: ew.com, hollywoodreporter.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz