Okurková voda je velká (ne)známá. Má několik pozitivních přínosů pro naše zdraví

Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy slyšeli o okurkové vodě? Možná to nevíte, ale přináší hned několik zdravotních benefitů. Je to šikovný způsob, jak tělu zajistit hydrataci, myslet na pitný režim, a ještě podpořit hubnutí.

A umí toho ještě mnohem více. Pokud je pro vás okurková voda velká neznámá (což je velká škoda), pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky.

Okurková voda je velká (ne)známá

Budete se divit. Pro někoho je to každodenní rutina, pro jiného naopak španělská vesnice. Chutná mnohem lépe než obyčejná voda a mnohým tak pomáhá s dodržováním pitného režimu. Vyrobit si ji můžete doma – je to úplně jednoduché.

Okurku omyjte, oloupejte a nakrájejte na kolečka. Do sklenice nebo džbánu nalijte studenou vodu, přidejte okurky a také led. Zajistěte, aby byly okurky ponořeny a živiny z nich se mohly uvolňovat do vody. Nápoj nechte odstát 15 až 20 minut. Okurky můžete používat 24 hodin a vyrobit si z nich tolik vody, kolik jen potřebujete – poté je vyměňte za nové.

Co všechno dokáže okurková voda?

Nyní už se dostáváme k tomu, co tahle na první pohled obyčejná a pro někoho neznámá okurková voda vlastně dokáže. Budete se divit, ale okurková voda má hned několik pozitivních přínosů pro naše zdraví.

Pomáhá s hubnutím

Podle deníku healthline.com může okurková voda pomoci při snaze zhubnout: „Zůstat hydratovaný vám také pomůže cítit se sytý. Někdy si vaše tělo plete žízeň s hladem. Můžete mít pocit, že máte hlad, i když ve skutečnosti máte žízeň. Jak poznáte rozdíl? Nejprve sáhněte po sklenici s okurkovou vodou. Pokud váš hlad po dopití zmizí, měli jste žízeň. Pokud máte stále hlad, pak víte, že je to hlad,“ vysvětluje.

Zajistí tělu důležité antioxidanty

Okurková voda dodá vašemu tělu tolik důležité antioxidanty, které v něm plní celou řadu nezbytných úkolů. Okurková voda je dále bohatá na vitamín C, beta karoten i mangan.

Upravuje krevní tlak

„Strava s vysokým obsahem sodíku a nízkým obsahem draslíku může vést k vysokému krevnímu tlaku, takže zařazení draslíku do stravy může pomoci krevní tlak upravit,“ informuje deník medicalnewstoday.com.

Okurky jsou vynikajícím zdrojem draslíku, díky čemuž je okurková voda dobrým způsobem, jak tělu dodat více draslíku, vytvořit lepší rovnováhu sodíku a draslíku a případně snížit krevní tlak.

Zdroj: healthline.com, medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz