Takhle jí prezident: Petr Pavel miluje netradiční zelňačku od své ženy nebo těstoviny

Zdroj: Profimedia

Mnoho lidí si možná myslí, že prezident Petr Pavel si ve své funkci potrpí na nejluxusnější jídla a že jeho jídelníček je úplně jiný než u většiny z nás. Opak je ale pravdou. K jeho oblíbeným jídlům patří například špagety nebo netradiční polévka od jeho ženy.

Podle CNN Prima NEWS už před volbami první dáma České republiky Eva Pavlová v médiích prohlásila, že je její muž vděčným strávníkem, který sní v podstatě všechno. Prezident pak přiznal, že se sice snaží jíst v rámci možností zdravě, někdy si ale rád dá i burger a pivo.

Zelňačku jedině se švestkami

Petr Pavel miluje netradičně pojatou zelňačku. Tu nejlepší prý dělá právě jeho žena, která nejlépe ví, co v ní nikdy nesmí chybět. A jednou ze základních surovin na její přípravu jsou prý sušené švestky.

Když v letech 2015 až 2018 žil pár v Belgii, bylo prý velmi těžké na zelňačku sehnat suroviny. Byla to tak jedna z věcí, na kterou se domů do Čech dnes již prezident velmi těšil.

Podle Petra Pavla i jeho ženy je ale zelňačka se sušenými švestkami pokrm spíše sváteční. „Já ji dělávám o Vánocích,“ říká první dáma.

Miluje také těstoviny

Petr Pavel sice sní snad úplně všechno, ale velmi rád má těstoviny. V jednom videu na sociální síti dokonce Eva Pavlová uvedla, že když chce svému muži udělat radost, uvaří mu špagety.

Pro svého muže sice vaří ráda, sama si ale také občas chce v kuchyni odpočinout. Na dotaz, jaké jídlo je její oblíbené, tak odpověděla: „Jakékoliv, které mi někdo uvaří. Tedy kromě rajské polévky a omáčky.“

Zdroj: CNN Prima NEWS, TikTok, Recepty, Lifee

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz