Tajemství krásy herečky Julie Roberts tkví v jídle. Podle těchto pravidel se hollywoodská hvězda stravuje

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Stojí za mladistvým vzhledem Julie Roberts nadpřirozené síly? Samozřejmě že ne. Herečka dodržuje zdravou životosprávu, sportuje a věří ve všímavé stravování. A právě na její stravovací zvyky a jídelníček se nyní podíváme.

Prvním pravidlem pro ni a její rodinu byl zákaz nezdravého jídla. Nikdy nekupuje chipsy a podobné pochutiny a pečlivě hlídá svačiny pro děti. Svou spíž nejraději naplňuje bio produkty, spoustou ovoce a čerstvé zeleniny.

Všímavé stravování

Podle herečky je důležité sledovat potřeby svého těla a dopřávat mu co nejlepší stravu. Nevěří v diety nebo hladovění. Podle ní je to jako trestat sám sebe.

Jí hodně čerstvé zeleniny a ovoce a omezuje nezdravá jídla. Pokud však občas podlehne pokušení a dá si čokoládu nebo zmrzlinu, výčitkám rozhodně nepropadá.

Julia Roberts se zásadně vyhýbá alkoholu, jelikož podle ní nesvědčí mysli ani tělu, a zmiňuje jeho negativní vliv na pokožku. Proto radí nahradit alkohol velkým množstvím vody.

Spolupráce se specialistkou

Před pár lety, když se herečka připravovala na roli ve filmu Sněhurka, se spojila s nutriční specialistkou Carrie Wiatt.
Podle ní jsou nejlepším palivem pro mozek sacharidy. Každému člověku s normální váhou doporučuje hlídat si složení jídel tak, aby obsahovala 50 až 60 % sacharidů, 20 % tuků a 20 až 25 % bílkovin.

Julia se řídí radami Carrie také ohledně ochucování jídel. Silnější chutě vás podle ní rychleji zasytí, a nakonec tak sníte menší porci. Carrie říká, že hodně ochucená jídla jsou lákavější, ale netloustne se po nich.

Jedním ze způsobů, jak přidat do stravy silnou chuť, je pečený česnek. Při přípravě pečeného česneku předehřejte troubu na 230 °C. Neoloupaný celý stroužek česneku vložte do pekáčku, dejte do předehřáté trouby a pečte 30 minut. Dá se přidat třeba do rohlíků nebo chleba, kuřete či pomazánek.

Hereččin jídelníček

Uvedeme si teď konkrétní potraviny z jídelníčku Julie Roberts. Snídaně zahrnuje například jogurt, sezónní bobule, domácí granolu, banánový či mrkvový muffin, čerstvou papáju s jogurtem, vejce s trochou avokáda, kynutý toast, kávu nebo kokosovou vodu.

K obědu si herečka dopřeje třeba špenátový koláč z filo těsta s pšeničným pilafem nebo pečenou artyčokovou polentou či salát s grilovaným kuřecím masem.

Na večeři se podává mořský vlk se salsou z černých fazolí a chřestem nebo losos v zázvorové krustě s čínskou zeleninou a quinoou (merlíkem čilským). Jako dezert si herečka dává sušenky.

Po hřešení detox

Když Julia Roberts přeci jen někdy zhřeší, podstoupí „úklidovou mini dietu“. V praxi to znamená, že se dva dny věnuje dietnímu detoxu, kdy místo jídel pije hodně tekutin s vysokým obsahem vlákniny a vitamínů.

Zdroj: worldofheroines.com, eonline.com, d1softballnews.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz