Gemma Atkinson promluvila o intuitivním stravování. Jako mnozí poslouchá hlas přírody

Zdroj: LD Media UK / Shutterstock.com

Oblíbená britská herečka a modelka Gemma Atkinson, která proslula díky působení v televizních seriálech a také vztahem s fotbalovou hvězdou Christianem Ronaldem, je pro mnoho svých fanoušků po celém světě velkým vzorem.

Je o ní známo, že se stravuje zdravě. Zdravý životní styl si vybrala dobrovolně, a jak sama prohlašuje, nic by na tomto způsobu života neměnila. Své fanoušky i lidi okolo sebe inspiruje nejen k vyvážené stravě, ale také k pravidelnému cvičení.

Preferuje intuitivní stravování

Kdo sleduje Gemmu na sociálních sítích, ten si nemůže nevšimnout, že jednoduše vypadá skvěle. Její dokonalou postavu by jí mohl kdekdo závidět.

Možná i vás by při pohledu na její fotky napadlo, že stejně jako mnoho dalších celebrit drží nějakou dietu.

Není tomu úplně tak. Gemma Atkinson dává přednost intuitivnímu stravování. Jinými slovy poslouchá své tělo, které si samo řekne, kdy má hlad.

Co je intuitivní stravování?

Smyslem tohoto způsobu stravování je myšlenka, že o jídle rozhoduje tělo. „Vaše tělo diktuje, kdy jste hladoví, sytí a spokojení,“ vysvětluje cupidspulse.com.

Stoupenci intuitivního stravování dávají přednost hlasu těla (někdo říká přírody) před hlavou. Žádné počítání kalorií, žádné vyřazování určitých potravin.

Jde o to, že posloucháte přirozený instinkt svého těla. Gemma Atkinson stejně jako kterákoli jiná hvězda vyzkoušela i diety, ale intuitivní stravováni je podle ní ta nejlepší cesta.

Snídani považuje za základ dne

Aby Gemma načerpala energii na celý den, prozradila, že ráda snídá velkou snídani – koneckonců je to podle ní nejdůležitější jídlo dne, odhaluje hellomagazine.com.

S oblibou a velkou chutí si dává sázená vejce na bagelu s avokádem a zeleninou nebo snídá ovesnou kaši s mandlemi, lesním ovocem a medem.

Následuje ranní cvičení, po kterém si dopřeje výživné smoothie plné zeleniny. Přidává si do něho protein, kokosové mléko a mandle.

I když naslouchá tělu, dává si pozor

Gemma sice ve stravě dává přednost svému tělu, které si samo řekne, kdy má hlad, a kdy je naopak dostatečně nasycené, nicméně i tak si dává pozor.

I když by se mohlo zdát, že vlastně jíte všechno, na co má vaše tělo zrovna chuť, a v takovém množství, které aktuálně vyžaduje, intuitivní stravování si i přesto vyžaduje určitou zodpovědnost. Gemma si proto hlídá, aby byl její jídelníček zdravý, pestrý a vyvážený.

Zdroj: cupidspulse.com, hellomagazine.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz