Sýrové krekry ze 3 ingrediencí. Toto chutné mlsání vás přijde na pár korun

Zdroj: Shutterstock

Také vás někdy honí mlsná? Například večer, když z pohodlí gauče sledujete zajímavý film nebo oblíbený seriál? To jsou přesně ty chvíle, kdy většina z nás dostane chuť na něco dobrého na zub.

Než však sáhnete po klasických chipsech, máme pro vás tip na něco možná ještě lepšího. Ve zmíněných chvílích si totiž doma můžete snadno připravit sýrové krekry. Vyjdou vás na pár korun a chuťově velmi mile překvapí.

Chutné sýrové krekry, které připravíte ze 3 surovin

Máte rádi jednoduché recepty a rádi zkoušíte něco nového? A k tomu navíc ještě patříte mezi milovníky sýra? V tom případě je následující recept určený právě vám.

Web Delish doporučuje jednoduché sýrové krekry nejen jako mlsání k televizi, ale klidně i jako pohoštění pro návštěvy.

Co budete potřebovat?

Na tomto receptu není skvělá jen nenáročná příprava, ale také množství potřebných surovin. Zatímco jiné lahůdky mnohdy vyžadují pět, deset a kolikrát i více surovin, sýrové krekry si bohatě vystačí se třemi.

Podle webu Mashed na přípravu sýrových krekrů potřebujete pouze hrníček samokynoucí mouky (pokud nemáte samokypřicí mouku, použijte klasickou a přidejte k ní dvě lžičky prášku do pečiva), půl hrníčku mléka a strouhaný sýr.

Postup je vážně velmi snadný – stačí všechny suroviny smíchat a vytvořit těsto. Vyložte si plech pečicím papírem a z těsta na něj vytvarujte sušenky. Vložte do trouby a pečte na 180 °C do zlatova.

Sýrové krekry si můžete dle libosti ochutit, například oblíbeným kořením. Co se sýru týče, základní recept udává klasický eidam, ale zrovna tak dobře poslouží i gouda nebo třeba čedar.

Zdroj: Delish.com, Mashed.com, thebigmansworld.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz