Sylvester Stallone si při natáčení Rockyho 3 sáhl na dno. Nyní už by takovou dietu nedržel

Sylvester_Stallone
Zdroj: taniavolobueva / Shutterstock.com

Jsou to legendy kulturistiky a míří na ně zraky celého světa. Každý začínající kulturista si z nich bere příklad, ale ne vždy je to úplně dobrý nápad. Například strava a trénink Sylvestera Stallona byly velmi jedinečné a naprosto nekonvenční.

Herec se zapsal do srdcí diváků zejména díky filmům o boxerovi Rockym či jako Rambo. Skvělou kondičku si udržuje i ve svých 77 letech.

Víkendy bez režimu

Stallone se jakožto herec a kulturista, který byl v 90. letech častým hrdinou akčních filmů, musel kvůli svým filmům neustále udržovat ve formě. Jeho dietní plán ale nebyl vždy vyvážený.

„Cvičím skoro každý den. Snažím se měnit rutinu. Vždy hledám novou kulturistickou rutinu,“ uvedl začátkem 90. let v rámci rozhovoru.

Jeho dietní plán měl ale jedno pravidlo: o víkendu opustil všechna svá omezení a užíval si všeho.

„Během týdne jsou to skoro samé bílkoviny a v pátek večer mám hlad. A pak se do pondělí, kdy se vrátím k režimu, nacpu. Takže budu mít dole 1100 kalorií a o víkendu bych se naopak mohl dostat třeba na 9000 kalorií,“ přiznal před lety.

Rocky 3 byl extrém

Zdá se vám tento dietní režim šílený? Tak vězte, že když natáčel Rockyho 3, žil denně z 25 šálků kávy a 2 ovesných sušenek. Jeho tělesný tuk byl tehdy na 2,8 %.

Tato drastická dieta ale nebyla úplně bez následků.

„Zapomněl jsem své telefonní číslo. Jedl jsem jen tuňáka. Moje paměť byla zastřelena, byla úplně pryč,“ uvedl s tím, že ho dieta velmi oslabovala, ale měla svůj důvod.

Zpětně si tak herec uvědomuje, že tato dieta byla velká chyba a už by to znovu neudělal.

„Možná jsem navenek vypadal docela dobře, ale uvnitř to byla velmi nebezpečná věc,“ ohodnotil svou drastickou dietu.

Nyní má již jiné návyky

Aktuálně se mohou diváci seznámit se životem této legendy v rámci reality show The Family Stallone. V ní s hercem vystupuje jeho manželka Jennifer Flavin a jejich tři dcery Sophia, Sistine a Scarlet.

Právě manželka pak převzala péči o jídelníček, zejména o snídani, kterou tvoří avokádo, čtyři vejce, tvaroh, tři plátky melounu a hrozny.

V rámci této show Stallone přiznává, že jeho fitness rutina je v těchto dnech na hony vzdálená jeho cvičebnímu režimu na úrovni Rockyho.

„Od zvedání běžných závaží jsem přešel převážně k pásům, kabelům. Je to něco jako fyzikální terapie. Takže používáte tyč, používáte různé pohyby a udržujete klouby neustále v pohybu,“ vysvětluje změnu v režimu cvičení.

I přesto by mu jeho fyzičku mohl leckdo závidět.

Zdroje: Essentially Sports, YouTube, People, Mens Health

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz