Svůdné pozadí je snem každé ženy. Základem je vyvarovat se cukru a zaměřit se na plnohodnotné zdroje bílkovin

Zdroj: Shutterstock

Která z nás by nechtěla mít dokonalý zadeček, za kterým se obdivně otočí nejen každý muž, ale klidně i žena? Přiznejme si upřímně, že právě pozadí je jedna z prvních věcí, které si všímáme na našich protějšcích. Kdo z nás se někdy nepodíval na pěkný zadeček sympatického muže nebo krásné ženy?

Pěkný zadeček chceme mít všichni, co pro to ale musíme udělat? V první řadě byste se měli zaměřit na svůj jídelníček.

Ach, ten cukr

Nikoho asi nepřekvapí, že pokud chcete zapracovat na svůdnějším pozadí, bude muset z jídelníčku vyřadit cukr. Nebo ho omezit na nutné minimum.

„Potraviny s velkým množstvím přidaných cukrů přispívají ke kaloriím navíc, ale poskytují malou nutriční hodnotu,“ vysvětluje livestrong.com.

Pozor si tedy dejte nejen na sladké dobroty, jako jsou sušenky, čokolády, dortíky a zákusky, ale také na slazené limonády a sirupy.

Neexistuje špatná potravina

Měli bychom si uvědomit, že pokud chceme zhubnout a následně třeba některé partie vytvarovat k dokonalosti, musíme se zaměřit na stravu.

Další důležitá informace je, že neexistuje špatná potravina. Existuje pouze špatné množství.

Chcete-li krásnější zadeček, jako první se zaměřte na jídelníček. Poskládejte si svoji stravu tak, abyste splnili kalorický příjem a optimální rozložení tuků, bílkovin a sacharidů.

Jíst můžete v podstatě cokoli, když se vejdete do svého příjmu. Snažte se jíst potraviny, které vás zasytí, ale nebudou mít příliš vysokou kalorickou hodnotu.

Potraviny na vytvarování zadečku

Je tu i druhá strana mince – tedy snaha zadeček vytvarovat, často úplně z ničeho. Tehdy se vám bude hodit znát potraviny, které pomohou „zvětšit“ zadeček, dodat mu na objemu, s nímž pak budete pracovat.

Takovou potravinou je například avokádo. „Avokádo je nabité draslíkem, vlákninou a různými minerály a vitamíny,“ popisuje food.allwomenstalk.com.

Avokádo je zdrojem mononenasycených tuků. Pokud si nedáte pozor, avokádo vás může dostat do pozice, kdy příliš přibíráte. Jezte ho proto s mírou.

Jogurty, ořechy, vejce

Řecký jogurt je skvělým plnohodnotným zdrojem bílkovin, protože obsahuje rychle i pomalu stravitelné bílkoviny, které pomáhají při regeneraci a růstu svalů.

Vajíčka jsou vynikajícím zdrojem biologicky dostupných bílkovin, které jsou spojeny s budováním svalů – včetně našich hýždí.

I ořechy dodají tělu trochu toho tuku, ze kterého pak prostřednictvím vhodného cvičení vytvarujete svůdný zadeček.

Zdroj: livestrong.com, food.allwomenstalk.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz