Svačinky, které si můžete vzít k vodě. Díky nim vám jen tak nevyhládne

Zdroj: Shutterstock

Je horké léto a letošní prázdninové počasí se zatím opravdu vydařilo. Teploty atakují vysoké hodnoty a není se tak čemu divit, že nás to táhne k vodě. Tam se můžeme příjemně osvěžit a užít si den společně s rodinou nebo přáteli.

Pokud vyrážíme k vodě, zpravidla si chceme vzít něco s sebou. Nějakou lehkou svačinku, které nebude vadit i několikahodinový pobyt na sluníčku. Pokud vám došly nápady na svačinky k vodě, pak se můžete inspirovat v našem článku.

Ovoce nikdy nezklame

Chcete-li si vzít něco s sebou k vodě, spolehněte se na ovoce. To totiž chutná malým i velkým a nikdy s ním nemůžete udělat chybu.

Nabízí se třeba hroznové víno, nakrájený meloun, nezklame ani jablko nebo třeba švestky či meruňky. Využijte kterékoli sezónní ovoce.

Semínka a oříšky

Na skladování někde u vody jsou naprosto ideální a zároveň jsou i výbornou svačinkou, kterou můžete pohodlně zobat, mezitím co si budete dávat pauzu od osvěžování se ve vodě.

Vezměte s sebou mandle, vlašské nebo lískové oříšky a přidejte rozinky nebo plátky kokosu. Mix oříšků nemusíte kupovat, ale můžete si ho namíchat přesně podle toho, co vám nejvíce chutná.

Domácí wrap

Stačí pár surovin a trochu času a rázem máte připravenou svačinku, kterou si zamilují úplně všichni. Svačina v podobě wrapu, který můžete naplnit tím, co máte rádi, přijde u vody vhod.

Chcete-li si práci usnadnit, použijte kupované tortily a naplňte je tím, co máte nejraději. Použijete-li maso nebo třeba majonézu, doporučujeme vzít s sebou k vodě i termo tašku, ve které se pokrm uchová čerstvý.

Proteinové a müsli tyčinky

Jednoduchá, rychlá a navíc chutná svačinka. Proteinové nebo müssli tyčinky se hodí i do teplejšího počasí, kdy jim neublíží pobyt na sluníčku.

Nejenže vás zasytí, ale mohou vám dodat i potřebnou energii, protože jak je známo, u vody velmi rychle vyhládne. Tyčinka tak přijde k chuti.

Sušené ovoce

Stejně jako čerstvé ovoce se i to sušené může hodit, když vylezete z vody a dostanete chuť na něco dobrého a sladkého.

Ať už si s sebou vezmete sušené švestky, banány nebo třeba meruňky, určitě litovat nebudete. Pochutnají si na nich děti i dospělí.

Zdroj: livestrong.com, womenshealthmag.com, bowenislandkayaking.com

Přidat na Seznam.cz