Sůl nad zlato. Využijte ji v levné, ale účinné péči o krásu

Zdroj: Shutterstock

V jedné známé české pohádce se říká, že sůl je nad zlato. Pokud jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste byli nuceni omezit konzumaci soli ve stravě, možná jste se na vlastní kůži přesvědčili, že bez soli to zkrátka není tak úplně ono.

My se ale dnes nechceme věnovat vaření. Sůl je sice nedílnou součástí každé kuchyně, my se však společně přesuneme kousek vedle – do koupelny. Prozradíme vám, jak můžete sůl využít pro krásu.

Vyčištění ucpaných pórů

Napadlo by vás použít sůl ve snaze vyčistit ucpané póry na obličeji? Možná ne, ale o to více budete překvapeni, jak vám sůl může být nápomocná.

Smíchejte jednu čajovou lžičku mořské soli s cca 120 ml teplé vody. Směs mějte ideálně v lahvičce s rozprašovačem, kde sůl ve vodě pomocí míchání nechte dobře rozpustit.

Následně naneste mlhu na čistou, suchou pokožku, vyhněte se očím. Používejte jednou nebo dvakrát denně. Sůl pomáhá hloubkově čistit póry, vyrovnávat produkci mazu a ničit bakterie zodpovědné za pupínky a akné.

Peeling pro změkčení pokožky

Sůl je jemný přírodní peeling, který odlupuje odumřelou pokožku. Obsahuje také minerály pro zjemnění pokožky a obnovení hydratace.

Chcete-li vyzkoušet zvláčňující tělový peeling za hubičku, smíchejte čtvrt hrnku soli a půl hrnku olivového nebo kokosového oleje a vytvořte hustou pastu.

Peeling doporučujeme aplikovat na tělo ve sprše nebo ve vaně za pomoci žínky, houby, lufy nebo jednoduše dlaní a vmasírovat krouživými pohyby.

Pomoc proti lupům

Pokud vás trápí lupy, určitě hledáte způsoby, jak s tímto nevzhledným problémem zatočit a s lupy ve vlasech jednou provždy skoncovat.

I tady vám může být nápomocná sůl, která pomáhá uvolnit a odstranit stávající šupinky a zároveň stimuluje krevní oběh pro zdravou pokožku hlavy.

Nelze také opomenout skutečnost, že sůl absorbuje přebytečný maz a vlhkost, díky čemuž zabraňuje růstu plísní a tvorbě lupů.

A jak na to? Jednoduše. Nasypte sůl do vlasů, máte-li vlasy husté, rozdělte je do více částí a aplikujte sůl postupně, aby se dostala všude. Navlhčenými prsty jemně a důkladně masírujte pokožku hlavy po dobu 10 až 15 minut. Poté si vlasy umyjte běžným způsobem.

Přírodní ústní voda

Sůl může působit jako dezinfekční prostředek, který zabíjí bakterie, které mohou způsobit zápach z úst a zánět dásní.

Smíchejte půl čajové lžičky soli, půl čajové lžičky jedlé sody a čtvrt šálku vody, dokud se sůl nerozpustí. Poté si s roztokem vypláchněte ústa – nebude to po chuťové stránce asi žádná dobrota, ale za dech bez zápachu to určitě stojí.

Zdroj: womenshealthmag.com, today.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz