Stravovací plán Lupity Nyong’o: Cukr nahrazuje sušenými datlemi a radí, které potraviny zcela vynechat

Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Při pohledu na její dokonalé tělo by málokdo hádal, že tahle oblíbená oscarová herečka miluje jídlo. Lupita Nyong’o se ale nikdy netajila tím, že se opravdu ráda nají.

Ačkoli neodolá různým dobrotám, především kvůli významné roli ve filmu Black Panther, kde ztvárnila královnu Wakandy, se musela udržet v kondici. Lupita prozradila, jak se udržuje ve formě.

Spoléhala se na dietu

Jakmile se Lupita dozvěděla, že získá roli ve filmu Black Panther, byla pro to ochotna hodně obětovat. Navzdory své lásce k jídlu se začala spoléhat na speciální dietu, díky které se mohla připravit na akční roli.

Oslovila odborníka na výživu, který pro ni navrhl stravu plnou bílkovin a také zdravých sacharidů. Začala dodržovat dietu bez zbytečného cukru.

Jídlo několikrát denně

Snaha udržet se ve formě přiměla sympatickou herečku soustředit se na jídlo častěji během dne. Odborník na výživu jí doporučil jíst menší porce jídla každé tři hodiny. Lupita prozradila, že ji skladba jídelníčku nikdy nenudila a vždycky se těšila na další jídlo.

Dokonce se netajila tím, že tento způsob stravování nebrala jako dietu, protože to byla opravdu zábava. Podělila se o několik vlastních poznatků, které jí pomohly udržet se v kondici.

Výživové tipy od Lupity Nyong’o

Lupita radí nemyslet na to, co nemůžete jíst, ale naopak myslet na to, co jíst můžete. Cukr ve stravě dokázala nahradit nakrájenými sušenými datlemi, nemusela se pak spoléhat na klasický cukr, který by její postavě určitě neprospěl.

Naučila se nahradit nezdravé potraviny těmi zdravými. Místo brambor nebo těstovin jedla zeleninu a luštěniny. Klasickou bílou rýži vyměnila za zdravější hnědou rýži. Ke každé potravině dokázala najít zdravější alternativu, díky čemuž si prakticky nic nemusela zakazovat.

Červené maso je tabu

Mnoho lidí miluje červené maso, protože skvěle chutná a našemu tělu dokáže zajistit mnoho důležitých živin. Lupita se mu ale během svého stravovacího plánu raději vyhýbala. Nahradila ho kuřecím nebo krůtím masem, protože si byla vědoma toho, že červené maso tělo mnohem déle tráví a může ho i celkově zpomalit.

Co si rozhodně neodpírala, byl losos a mořské plody. Odborník na výživu je Lupitě doporučil jako skvělou náhradu červeného masa. Lupita se často obracela na místního dodavatele ryb, od kterého brala nejen lososa, ale také tuňáka nebo mořského okouna.

Zdroj: essence.com, thewrap.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz