Stojí pár korun, přitom toho hodně dokáže. Obyčejná okurka s vaším tělem udělá doslova divy

Zdroj: Shutterstock

Během sezóny jí máme plnou zahrádku. V obchodě je k dostání po celý rok. Přivřeme-li oči nad skutečností, že se její cena během zimního období dokáže vyšplhat i přes dvacet korun, zpravidla ji má v lednici většina z nás.

O čem je řeč? O obyčejné okurce. Na mysli máme tu salátovou, která je skvělá prostě jen tak.

Proč byste měli sníst alespoň kousek okurky každý den?

Je nedílnou součástí zdravé stravy. Všichni známe klasický okurkový salát. A co teprve kefír s nastrouhanou okurkou. To je teprve dobrota.

My víme, proč byste měli okurku zařadit do svého jídelníčku a jíst ji pravidelně. Podívejte se, proč sníst alespoň kousek okurky každý den.

Zajistí vám hydrataci

Naše tělo je z velké části tvořeno vodou a vodu také nutně potřebuje, aby mohlo správně fungovat. Okurka může být nápomocná při jeho hydrataci.

I okurka je převážně voda. Máte-li problém s dodržováním pitného režimu, pak vám může okurka pomoci udržet vaše tělo hydratované.

Je plná antioxidantů

O okurce je známo, že obsahuje celou řadu antioxidantů. „Antioxidanty jsou molekuly, které blokují oxidaci,“ vysvětluje healthline.com.

Oxidace je chemická reakce vytvářející škodlivé volné radikály. Když se v těle tyto škodlivé radikály nahromadí, mohou vzniknout zdravotní potíže.

Budete-li jíst okurku pravidelně, zajistíte tělu dostatek antioxidantů, které budou proti volným radikálům bojovat.

Obsahuje spoustu živin

Ačkoli obsahuje velmi malé množství kalorií, a proto je vhodná při hubnutí a redukční dietě, je zároveň plná důležitých vitamínů a minerálů.

Najdete v ní vitamín C i vitamín K. Obsahuje bílkoviny a vlákninu, další dvě pro tělo důležité látky. Nechybí ani mangan, draslík nebo hořčík.

Pomáhá proti zácpě

Výše bylo zmíněno, že okurka mimo jiné obsahuje vlákninu. „Vláknina zabraňuje zácpě a zajišťuje pravidelnou stolici,“ píše healthshots.com.

Podporuje hubnutí

Okurka je skvělým pomocníkem při hubnutí. A to hned z několika důvodů. Samozřejmě proto, že obsahuje velmi málo kalorií, proto jí můžete sníst hodně, získat pocit sytosti a neohrozit kalorický příjem.

Je výborná i v tom, že se dá použít do mnoha jídel. A všestrannost během redukce hmotnosti je důležitá, abyste vydrželi a nevzdali se jen proto, že se jídla opakují a jsou stále „na jedno brdo“.

I voda, kterou okurka obsahuje (a obsahuje jí poměrně dost), je při hubnutí nápomocná.

Zdroj: healthline.com, healthshots.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz