Špagety carbonara podle Romana Pauluse: Připravte si jeden z nejznámějších italských pokrmů

Zdroj: Shutterstock

Málokdo by neznal špagety carbonara. Věděli jste, že patří mezi nejznámější a také nejoblíbenější italské těstovinové pokrmy? Na špagety carbonara najdeme mnoho receptů, které se v některých bodech mohou lehce lišit.

Vy si je dnes můžete připravit tak, jak si je oblíbil český šéfkuchař, gastronom a také autor kuchařek Roman Paulus. Na jeho špagety carbonara vám v dnešním článku přinášíme recept.

Co jsou špagety carbonara?

Pokud máte rádi těstovinové recepty, určitě už jste někdy ochutnali i proslulé špagety carbonara. Na první pohled jednoduché jídlo, které při přípravě nezabere mnoho času a svou chutí vás dokáže ohromit.

Co jsou špagety carbonara vlastně zač? Carbonara je způsob úpravy těstovin pocházející z italské kuchyně.

Nejčastěji se připravují ze špaget, ale existuje i verze pocházející z kraje Lazio, která se nazývá Bucatini a kde se používají i jiné druhy těstovin.

Jak připravuje špagety carbonara Roman Paulus?

Roman Paulus je známá česká osobnost. Je šéfkuchařem, pod jehož vedením získala restaurace Alcron třikrát michelinskou hvězdu. Několikrát také získal titul kuchař roku.

Roman na svém instagramu zveřejnil recept na přípravu oblíbených špaget Carbonara. „K přípravě této italské speciality vám postačí jen pár surovin – slanina, sýr, vejce a samozřejmě špagety. Jedná se o velmi vydatné jídlo, na kterém si skutečně pochutnáte. Recept jsem si přivezl z Říma,“ napsal Paulus ke zveřejněnému příspěvku.

Jídlo, které sice nepatří k nejzdravějším, ale chuťově překvapí

Z výživového hlediska nepatří tolik oblíbené špagety carbonara k nejzdravějším pokrmům. Pokud si je připravíte podle tradičního receptu z poctivých surovin, vyšplháte se na vysokou kalorickou hodnotu.

Každopádně jako mnoho jiných receptů i špagety carbonara lze připravit v lehce odlehčené verzi. Použít můžete například kvalitní těstoviny a olivový olej. Jednou za čas rozhodně neuškodí a chuťově vás odzbrojí.

Zdroj: Instagram, cestyitalii.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz