Scarlett Johansson kvůli roli Black Widow změnila svůj životní styl a zaměřila se na cyklování sacharidů

Scarlett Johansson
Zdroj: s_bukley / Shutterstock

Americká herečka narozená v roce 1984 začala chodit na konkurzy již ve třech letech a když jí bylo 9, dostala konečně příležitost u filmu. Scarlett je vysoká 160 cm a váží asi 50 kg a podle fanoušků má její tělo dokonalé proporce – s velkými prsy, úzkým pasem a výrazným pevným zadkem.

Krásnou postavu nemá zadarmo

Charakteristickými znaky krásné herečky a zpěvačky je tvar jejího těla, který připomíná přesýpací hodiny, výrazné rty a příjemný hlas. Ačkoliv není velkou fanynkou sociálních sítí a nerada se dělí o svůj soukromý život, zůstává jednou z nejsledovanějších hereckých hvězd.

Příprava na roli Black Widow

Johansson podepsala smlouvu na roli Black Widow, pro kterou byly zvažovány i Angelina Jolie, Emily Blunt, Jessica Biel a Natalie Portman. Hlavní hrdinka Natasha Romanoff je bývalým zabijákem KGB, vycvičená v boji a vybavená dokonalými technologickými zbraněmi. Nemá superschopnosti jako ostatní hrdinové Marvelu, ale může se spolehnout na sílu, hbitost, zvláště vyvinuté smysly, silný imunitní systém a zpomalené stárnutí.

Cvičení Scarlett Johansson

Jak získat postavu Black Widow? Poprvé se v roli objevila v roce 2010 a její postava si v roce 2021 vysloužila i vlastní film. To však znamená, že se musí stále udržovat ve výborné kondici. Právě role superhrdinky ji poprvé přivedla do posilovny.

Dnes je herečka stejně hbitá jako její postava a kostým z lykry nenechává nikoho na pochybách, že má přísný režim jak ve cvičení, tak v jídle.

Při tréninku se zaměřuje zejména na zlepšení sportovního výkonu a zdatnosti pro provádění kaskadérských kousků. V průběhu roku přísně dodržuje svůj tréninkový program a 5–6 týdnů před zahájením natáčení ještě zintenzivňuje své úsilí.

Kromě silového tréninku má herečka ráda jógu, bojová umění, pilates a plyometrická cvičení.

Dieta Scarlett Johansson

Scarlett si nekladla za cíl dosáhnout určité hmotnosti nebo procenta tuku, ale vyváženou stravou a cvičením se zaměřuje na zlepšení tělesné stavby a maximalizaci výkonu v akčních scénách.

Mezi pilíře její stravy patří podle apetitonline cyklování sacharidů, tedy dieta zaměřená na střídání dnů, kdy konzumuje více sacharidů, se dny, kdy má v jídelníčku více tuků. Vše je sladěno s typem tréninků. Proteiny zůstávají stabilní.

Velice ráda má přerušovaný půst. Ten umožňuje jíst pouze v určitou dobu a ponechává tak 12–15 hodin od večera do rána bez příjmu kalorií.

Scarlett vsadila na veganskou stravu. Ráno začíná ovesnými vločkami s čerstvým ovocem a pokračuje se sójovým nebo kokosovým jogurtem. Celý den si dopřává hodně ovoce a zeleniny. Do jídelníčku zařazuje hodně luštěnin, quinou, hnědou rýži, vlašské ořechy, avokádo nebo tofu.

Jak uvádí lajk.iprima, přeci jen i disciplinovaná hvězda a veganka má jednu slabost – sýry. Pro Scarlett bylo velmi těžké se jich vzdát a občas si tak kousek sýra dopřeje.

Zdroj: lajk.iprima.cz, apetitonline.cz, harpersbazaar.com, fisicoperfetto.training

Zdroj: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz