Smoothie dieta: Ovocné a zeleninové šťávy jako cesta k vysněné postavě

Zdroj: Shutterstock

Většina lidí si smoothie spojuje se zdravým životním stylem. A je to tak v pořádku, vždyť si ho nejčastěji připravujeme z nejrůznějších kombinací ovoce a zeleniny. Na smoothie se spoléháme i tehdy, když třeba nestíháme a potřebujeme něco dobrého a rychlého do žaludku.

Smoothie je také často vyhledávaná forma snídaně. Ne každý si totiž umí představit, že se krátce po probuzení naláduje vajíčky a chlebem. Oproti tomu hodit do mixéru pár kousků oblíbeného ovoce nebo zeleniny a během chvíle vzniklou dobrotu vypít – to už si představit umíme.

Znáte smoothie dietu?

Spousta lidí ví, co je to smoothie. Zkrátka něco rozmixovaného, ať už je to ovoce, zelenina nebo třeba jogurt a něco k tomu. Těch možností je nespočet a receptů zrovna tak. Stačí si jen vybrat.

Věděli jste ale, že existuje i smoothie dieta? Tenhle fakt už bude pro mnohé z vás možná novinkou, o které se dozvídáte právě teď z těchto řádků.

„Dieta složená převážně ze smoothies však nemusí fungovat pro každého jako dlouhodobá cesta k hubnutí a vysněné postavě,“ informuje web verywellfit.com.

Nezaměňujte ji s tekutou stravou

Při představě, že během smoothie diety konzumujete smoothie, může mít někdo dojem, že je to vlastně to samé jako tekutá strava. Ale není.

Během této diety se nevzdáváte veškerého jídla ve prospěch smoothie. To je potřeba si uvědomit. „V tomto dietním plánu nepřestáváte konzumovat svá jídla. Místo toho nahradíte pouze jedno nebo dvě jídla denně svými smoothies,“ vysvětluje stránka betterme.world.

Tekutá strava znamená jen přijmout tekuté kalorie. V tomto případě jsou povoleny jen ovocné a zeleninové šťávy.

Chce to dobře promyslet jídelníček

Na první pohled to vypadá docela jednoduše, viďte? Vlastně se po vás chce jediné: nahraďte jedno nebo dvě jídla denně porcí smoothie z ovoce a zeleniny.

Jenže pozor. Aby člověk mohl zdravě redukovat hmotnost, musí svému tělu zajistit nejen dostatek kalorií, ale také správný poměr živin – bílkovin, tuků a sacharidů.

Proto je smoothie dieta tak trochu zrádná, protože vynechání dvou porcí jídla denně může znamenat, že vám budou některé makroživiny chybět. A to je špatně.

Proto pokud chcete smoothie dietu vyzkoušet, měli byste dobře promyslet svůj jídelníček a jídla si po dobu tří týdnů plánovat tak, aby i v rámci dvou smoothie vaše tělo dostalo svoji denní dávku bílkovin, sacharidů a tuků.

Zdroj: verywellfit.com, betterme.world
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz