Slepé myši: Rychlé jídlo z pár surovin, které vám navíc zlepší imunitu

Zdroj: Shutterstock

Tomuto jídlu se říká slepé myši. Název sice nijak lákavě nezní, vlastně jde jen o spojení brambor s česnekem. Mnoho lidí možná doma pokrm dělá, aniž by vědělo, že mu jíní právě takto říkají.

Recept pochází z Vysočiny. Tam se bramborám už před lety vždy dařilo, dělaly se z nich tak pokrmy slané i sladké, uvádí Top recepty. Postupem času se z brambor stala především příloha a málokdo je teď vnímá jako jídlo, které se dá jíst samostatně.

Jen pár surovin

Slepé myši doma připravíte velmi snadno. Potřebovat na to budete pouze 1,5 kilogramu brambor, 100 gramů másla, 10 stroužků česneku, sůl, popřípadě snítku tymiánu.

Brambory jednoduše nakrájejte na menší kousky, dejte je na plech s tymiánem a pečte zhruba 30 minut na 180 °C. Mezitím utřete česnek se solí, rozmíchejte ho s rozpuštěným máslem a ještě teplé brambory pak ve směsi obalte.

Rychlé a zdravé

Jídlo je do 40 minut hotové, zasytí a pochutnají si na něm úplně všichni. Česnek příjemně provoní celou domácnost a vy si můžete být jisti, že žádný bacil vás jen tak neskolí.

Jak brambory, tak česnek jsou pro lidské tělo velmi přínosné. Brambory jsou totiž potravinou s vysokým obsahem sacharidů, poskytují množství vlákniny, vitamínů a minerálních látek.

Česnek zase pomáhá při léčbě různých plicních onemocnění, je mimořádně účinný proti chřipce, do těla dostává mnoho vitamínů a celkově posiluje imunitu. Slepé myši jsou tak pokrmem, který si rozhodně jednou za čas dopřejte už jen z důvodu prevence.

Zdroj: Česká televize, Český rozhlas Plzeň, Top recepty

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz