Slavný kuchař Gordon Ramsay má mlsný jazýček. Tato jídla by však nesnědl

Zdroj: DFree / Shutterstock

Jeho jméno známe asi úplně všichni. Spojujeme si ho nejen s kulinářskými pořady a reality show, které lákají diváky k obrazovkám po celém světě, ale také s často ostrým jazykem. Gordon Ramsay nejde pro břitké slovo daleko a má co na srdci, to na jazyku.

V kulinářském světě je jeho jméno pojem. Gordon Ramsay je známý po celém světě pro své vynikající jídlo a svou ohnivou televizní osobnost.

Mysleli jste si, že jako kuchař sní všechno?

Gordon Ramsay je vlastně taková obdoba našeho Zdeňka Polreicha. Majitelé restaurací si ho dobrovolně zvou do svých podniků, aby na sebe často nechali křičet, co všechno dělají špatně.

Gordonovo jméno se pojí s upřímností a také vytříbenou chutí. Mnoho lidí si proto myslí, že tento zkušený kuchař sní úplně všechno. Ale není tomu tak.

Má mlsný jazýček?

I tak slavná osobnost, jako je Gordon Ramsay, má na svém seznamu jídla, která nesnáší. Co by tedy nesnědl, pokud by opravdu nemusel?

Jedním z jídel je smažená krůta. „Bylo to zatraceně nechutné,“ pronesl dle webu mashed.com slavný kuchař na konto tohoto jídla.

Ananas na pizze a americké sendviče

Není pochyb o tom, že Gordon Ramsay toho za svůj život ochutnal tolik, že by se mu v kulinářských zážitcích jen stěží někdo mohl rovnat.

Proto na seznam jídel, které nejí, zařadil i další položky. Přičemž právě ty jsou u mnoha lidí oblíbené a trochu se podivují nad tím, jak slavnému šéfkuchaři nemohou chutnat.

Nesnáší ananas na pizze. Kromě toho by při vaření nikdy nepoužil krupici a nepodlehl ani typickým americkým sendvičům.

Nejí v letadle

Gordon často cestuje letadlem, nikdy by v něm ale nejedl. Teď se nabízí otázka, proč tomu tak je, když mnoho lidí jídla na palubě letadla s chutí využívá?

„Roky jsem pracoval pro letecké společnosti, takže vím, kde bylo jídlo a kam jde a jak dlouho trvalo, než se dostalo na palubu,“ cituje Gordonova slova foodandwine.com.

Namísto stolování za letu se Ramsay obvykle rozhodne pro svačinu před nástupem na palubu obsahující bílkoviny, ovoce a víno.

Proč jeho děti necestují s ním?

Není žádným tajemstvím, že pokud Gordon a jeho rodina někam cestují, často tedy letadlem, zatímco Gordon a jeho žena letí první třídou, děti si takový luxus neužívají.

Kuchař pro to má jasné vysvětlení. On i jeho žena museli tvrdě dřít, aby si něco jako luxus první třídy mohli dovolit.

Děti ještě žádného úspěchu nedosáhly, proto jejich otec nevidí důvod, aby využívaly přepychu, který si nezasloužily.

Tímto způsobem je on i jeho žena vedou k tomu, aby si vážily peněz a uměly se o sebe jednou postarat samy.

Zdroj: mashed.com, foodandwine.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz