Skořápky od pistácií můžete využít doma i v zahradě. Udělejte si tyto neodolatelné dekorace

Zdroj: Shutterstock

Patříte mezi milovníky pistácií a nemůžete se dočkat léta, až si dáte poctivou pistáciovou zmrzlinu ve vašem oblíbeném stánku? A věděli jste, že nemusíte pokaždé vyhazovat skořápky, které vám po pistáciích zůstanou?

Už jste slyšeli o použití pistáciových skořápek na zahradě? Pokud ne, tak pro vás máme praktické rady, díky nimž můžete skořápky recyklovat a využít je k věcem, které vám budou dělat radost.

Naučte se skvělé triky

Pokud se bojíte tvoření, pak můžete skořápky vložit do kompostu. Jejich rozložení nějakou dobu trvá, postup však můžete urychlit rozdrcením nebo namočením skořápek přes noc do vody, aby změkly.

Při zahradničení můžete vyložit dno květináčů pistáciovými skořápkami, čímž zabráníte přebytečně mokré půdě. Vezměte prázdný květináč, na dno umístěte skořápky a poté do něj zasaďte oblíbenou květinu.

Ze zbytků pistácií si doma můžete vyrobit i několik nádherných obrazů, díky kterým váš domov prokoukne a z vás se rázem stane umělec. Pistáciový kousek umění si můžete vytvořit, aniž byste utráceli mnoho peněz. Na internetu naleznete velké množství obrazů, které vám mohou být inspirací.

Odstraňte slimáky a šneky tím, že nasypete pistáciové skořápky kolem stromů a rostlin, které jsou zranitelné. Solené skořápky jsou nejlepší k prevenci slimáků, kteří by si přišli smlsnout na vaší úrodě. Postavte bariéru poblíž jednotlivých rostlin nebo po celém okraji zahrady.

Táborák i dekorace

Vyrážíte do divočiny a potřebujete vědět, jak nejrychleji rozdělat oheň? Přesně pistáciové skořápky vám k tomu pomohou. Nezapomeňte je však zabalit do papíru, protože mají tendenci praskat a létat všude kolem.

A co taková výplň vázy? Kromě použití oblázků a kamenů můžete zkusit dát do vázy pistáciové skořápky pro lepší vzhled. Nastříkejte je různými barvami, abyste přidali na zajímavosti!

Své kreativní dovednosti můžete ukázat při dekorování květináčů a váz, ke kterému využijete zbytky vašich oblíbených oříšků. Popadněte do ruky lepidlo a přilepte skořápky na nádoby v květinových a geometrických vzorech.

Díky těmto tipům můžete přestat plýtvat a zároveň si vyrobit něco, co vám přinese radost. A za pocit radosti to rozhodně stojí.

Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz