Rekordy ze světa jídla: Nejdražší hranolky na světě, jedna porce za téměř 5 000 Kč

Zdroj: Shutterstock

Pokud jste si mysleli, že patříte mezi milovníky jídla, možná jste ještě nikdy neměli co dočinění se skutečnými nadšenci. S lidmi, pro které je jídlo taková vášeň, že jsou ochotni zkonzumovat jej určité množství za krátký čas, nebo toho naopak sníst strašně moc.

Někteří opravdu zvládají věci, které jiným připadají naprosto nepředstavitelné, ba dokonce bláznivé. Pojďte znovu nakouknout do světa rekordů spojených s jídlem.

Nejvyšší řada bonbonů

V Americe jsou tyto bonbony neskutečně populární. Je to tamější obdoba našich lentilek.

Will Cutbill povýšil Guinnessův světový rekord za vytvoření nejvyšší řady. Tato řada sice dosahovala „jen“ pěti bonbonů, ale tahle výzva je mnohem těžší, než se na první pohled zdá.

Je ironií, že Cutbill přiznal, že ve skutečnosti nemá příliš talent na vyvažování. Údajně prý sotva vydrží stát na jedné noze, s čokoládou mu to ale jde.

Nejdražší hranolky na světě

Hranolky milujeme asi úplně všichni. Je to oblíbená příloha, kterou ve chvílích, kdy na ně dostaneme chuť, klidně povýšíme do role hlavního jídla.

Newyorská restaurace způsobila revoluci v hranolkách, když uvedla na trh pokrm lámající Guinnessův světový rekord.

„Pokrm obsahoval prémiové ingredience – od husího tuku z Francie po 23karátové jedlé zlato a velkou dávkou lanýžů,“ popisuje thenationalnews.com. Tahle porce stála 200 dolarů, čili přes 4700 Kč.

Nejvíce masových kuliček za jednu minutu

Muž jménem Kobayashi drží světový rekord v počtu masových koulí snězených za jednu minutu. Středobodem pro překování rekordu se staly tolik ikonické masové kuličky z IKEI.

Kobayashi dokázal sníst neuvěřitelných 29 masových kuliček v intervalu jedné jediné minuty, což stačilo na překonání dosavadního rekordu.

Nejrychleji snězená kobliha

Milujete koblihy? Pěkně naplněné sladkým džemem? Možná si tohle oblíbené sladké pečivo na rozdíl od dalšího rekordmana vychutnáte.

Philip Santoro dokázal sníst koblihu naplněnou marmeládou, aniž by použil ruce nebo si olízl rty, které by si umazal od cukru. To vše za neuvěřitelných 11,4 vteřiny.

„Tohoto záznamu dosáhl na kameru, když byl v obývacím pokoji v San Franciscu v Kalifornii v dubnu 2014,“ dodává insider.com.

Celá sklenice arašídového másla za jednu minutu

Jeden ze známých rekordmanů, který má na svém kontě už vícero zápisů do Guinessovy knihy rekordů, Andre Ortofl, si mohl zapsat další kousek, když snědl celou sklenici arašídového másla.

Andre Ortofl zkonzumoval 378 gramů hustého, mazlavého arašídového másla za jednu minutu, což odpovídá celé sklenici.

Zdroj: thenationalnews.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz