Realizace vysněného bydlení nemusí být problém. Stačí se obrátit na odborníky

Zdroj: Shutterstock

Na zabydlování v novém domově se většina lidí těší. Je to totiž příležitost splnit si sny – zařídit si kuchyni, ložnici i koupelnu podle svých představ. Jenže někdy je realizace snů obtížnější, než si člověk myslel.

Prvním problémem jsou finance. Možná máte nějakou představu o tom, jak by mělo vaše sídlo snů vypadat, ale zvládne to váš účet? Každý z nás si ve své hlavě rád vytváří velké představy a finance jsou jednou z věcí, které nás vrací zpátky do reality.

Dalším stresovým faktorem je fakt, že budete muset všechno přesně změřit, rozvrhnout, najít takový nábytek, který se vám bude líbit, bude mít dané rozměry a ještě bude ladit se zbylým vybavením. A co když pak zjistíte, že někde něco o centimetr nesedí?

Nechte si poradit

Bydlení asi nikdo nemůže řešit úplně sám. A teď nemluvíme o tom, že vám se stěhováním pomohou známí a s výběrem barvy tapety v obýváku váš partner. Pokud se chystáte renovovat celou místnost, dříve či později budete potřebovat pomoc odborníka.

Nechte si proto interiérový design navrhnout někým, kdo tomu rozumí. Možná si teď říkáte, že se kvůli tomu vaše představa o perfektním bydlení rozpadne, ale je to právě naopak. Designéři jsou tu od toho, aby vaše sny plnili.

Dejte jim základ, oni zvládnou zbytek

Pokud máte v hlavě nějakou představu, není nic jednoduššího, než si o ní s někým promluvit. Nejprve si prohlédněte dané místnosti a zjistěte, zda bude možné vaše myšlenky v novém domově realizovat.

Potom se poraďte s těmi, kteří budou bydlení sdílet s vámi. Je hezké mít sny, ale někdy je potřeba také umět přistoupit na kompromis. Sedněte si s papírem a tužkou a dejte hlavy dohromady. Společně si vytvoříte představu, jak by vaše nová místnost měla zhruba vypadat.

Potom si stačí vyhlédnout toho správného odborníka na interiérový design, se kterým váš návrh zkonzultujete. Ukáže vám, co by třeba udělal jinak, pomůže vám váš plán dotáhnout k dokonalosti a poradí vám i ohledně finančního limitu.

Nemusíte si dělat starosti ani s výměrem prostorů, profesionálové se o to postarají. Díky tomu si nakonec budete moci vychutnat bydlení podle svých představ. A třeba vám designéři i pomohou docílit takového výsledku, o kterém se vám ani nesnilo.

Přidat na Seznam.cz