Simona Krainová v Maďarsku absolvovala očistný ájurvédský detox. Doma ji čekal dort a řízečky

Zdroj: Nextfoto

Simona Krainová je známá modelka, která je stále krásná a v kurzu. Aby taky ne, svůj mladistvý vzhled a štíhlou postavu si udržuje mimo jiné i díky detoxu, který si velmi užívá.

Modelka je známá svými extrémními dietami a detoxy, které vřele doporučuje bez ohledu na jejich negativní stránky. Už na začátku letošního roku sklidila vlnu kritiky kvůli očistnému programu, který absolvovala na Srí Lance.

Na detox vycestovala do Maďarska

To ji však vůbec neodradilo a na podzim opět vycestovala na ájurvédský očistný pobyt, a to i se svým manželem Karlem Vágnerem. Tentokrát si pro svůj detox zvolila Maďarsko.

Ájurvédské programy se zaměřují na snížení váhy a harmonizaci celého těla. V dnešním západním světě jde o trendy záležitost, za kterou si zaplatíte nemalé peníze.

Simona si kvůli své profesi musí neustále udržovat štíhlou postavu, a proto neváhá podstupovat diety, které jsou mnohdy celkem drastické. A jak si pobyt užila?

Držela hladovku

„Den 0. ájurvédská večeře. Tady v Maďarsku to vypadá oproti Srí Lance dost krutě. Žádný maso ani mini dortík se nekoná. No tak uvidíme, kdo s koho. Ku*va, jdu to raději zaspat. Ráno moudřejší večera. Nebo večeře. Zdravím všechny lidi s plným břichem,“ napsala ke svému videu na instagramu.

Ájurvédský detox je přitom dlouhodobě kritizován nejen vědci. Negativní stanoviska lze k němu najít třeba i v prestižních lékařských časopisech. Jak vidno, Simona Krainová si však rady a názory odborníku příliš k srdci nebere a detoxům se oddává i nadále.

Ájurvédský detox nelze dodržovat dlouhodobě

„Přenést některé ájurvédské praktiky do běžného života je spíše neudržitelné. Popisovaná tři lehká jídla denně s pětihodinovými rozestupy lze absolvovat na rekreačním pobytu, kde sice sportujete, ale po zbytek dne odpočíváte a máte čas pro sebe. V běžném pracovním shonu potřebujete energii, protože hladovění je pro tělo jen další stres,“ vysvětlila před časem dle Kafe Mgr. Hedvika Jakešová, která vystudovala nutriční terapii na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a výživové poradenství a sportovní diagnostiku na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra.

Krainová má také v oblibě se o určitých potravinách nevalně vyjadřovat. Přitom například běžný rohlík, který označuje za jed, sám o sobě tloustnutí nezpůsobuje, což může vypovídat o modelčině neznalosti problematiky. Svými tvrzeními však ovlivňuje nejen své fanoušky.

Syn lákal na domácí dort i řízky

Ke konci pobytu se Simona na svém instagramovém účtu podělila o své pocity: „No pro někoho, kdo musí mít talíř plný od rána do večera, to asi stačit nebude a nebudu vám tvrdit, že to dá každý s přehledem, ale já jsem víc než happy. 4 kg dole, čistá hlava i tělo a energie tolik, že bych klidně doběhla až do Prahy.“

Na maminku s tatínkem se doma těšili jejich dva synové Max a Bruno. Právě mladší z nich Bruno jejich příjezd netrpělivě očekával, a tak neváhal a mamince Simoně poslal video, kde ji lákal na dobroty, které doma připravili.

„Mami? Vím, že máte určitě hlad, tak jsme vám upekli perník s marmeládou a usmažili řízečky,“ sdílela na instagramu video svého syna. Ájurvédský detox tedy vzal nejspíš za své už po příjezdu domů.

Zdroj: instagram.com, instagram.com, sarm.pluska.sk, stream.cz, super.cz, kafe.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz