Raperka Lizzo se hrdě nazývá „tlustou vegankou“

Lizzo
Zdroj: Ben Houdijk / Shutterstock

Lizzo (34) je známou hudebnicí, ale v poslední době byla v centru pozornosti spíše kvůli svému vzhledu. Upozornila na sebe nejprve svým kyprým tělem, za které se vůbec nestyděla, a později také poměrně velkým úbytkem váhy.

O Lizzo – kdo to je?

Lizzo je slavná americká hudebnice, raperka a skladatelka. Její skutečné jméno je Melissa Vivianne Jefferson a narodila se 27. dubna 1988.

Posledních pár let je Lizzo známá svými skvělými výkony a rapovou kariérou. Podle zdrojů začala rapovat, když jí bylo pouhých 14 let, poté, co se spojila s některými hudebníky. V té době si také změnila jméno na Lizzo, což se ukázalo jako komerčně dobrý tah.

Šikana kvůli váze

Body shaming je dnes jedním z témat, jež se řeší v souvislosti s obézními lidmi a se šikanou, kterou často kvůli svému vzhledu zažívají v zaměstnání, ve škole nebo ve společnosti. Právě Lizzo, rodačka z Detroitu, využívá svou popularitu k tomu, aby na problém upozorňovala. I ona se setkala s odsuzujícími komentáři a možná i to bylo důvodem, proč se rozhodla cvičit a změnit stravovací návyky.

Na začátku své cesty hubnutí vážila 140 kg a poté, co vynaložila velké úsilí, zhubla přes 30 kg. Její komentáře ohledně stravování se staly hitem internetu.

Lizzo a hubnutí v roce 2022

Lizzo sama jako plus-size celebrita propaguje všechny velikosti těla a pozitivní přijímání vlastního vzhledu. Vnímání jiných lidí vůči celebritám je většinou hodně kritické. Všichni chtějí, aby byli štíhlí, krásní a fit. Jenže vždy to tak není.  Na několika platformách Lizzo přiznala, že je tlustá a přijala to už dávno. 

V roce 2019 řekla svým sledujícím, že se pokusí zhubnout v roce 2021. Zmínila také důvody, proč bude její cesta hubnutí veřejná a podporovaná jejími fanoušky. Rozhodla se, že chce být v tomto období s fanoušky propojená.

Lizzo je vyzvala, aby byli u toho, když bude „zmenšovat“ své tělo. Rozhodla se sdílet své zdravé pokrmy a návštěvy posilovny. Její plán hubnutí je zveřejněný v různých publikacích v USA a slouží jako příklad, že zhubnout může každý, když o to bude opravdu stát.  

Stala se inspirací a symbolem lásky k vlastnímu tělu

Její pozitivní přístup k vlastnímu nedokonalému tělu podporují miliony žen a mužů, kteří stejně jako ona nemají dokonalou postavu a od svého okolí chtějí, aby je přijímalo takové, jací jsou. Snaží se jít ve stopách boubelaté zpěvačky, která se dříve v reakci na kritiku svého těla trápila, až se rozhodla přijmout své tělo takové, jaké je. A chtěla také dokázat, že zvládne zhubnout, ale že to dělá pro svůj dobrý pocit, ne kvůli přání ostatních.

Lizzo začala hubnout v roce 2020 10denní smoothie detox dietou. Její fanoušci ji v takovém postupu ale nepodpořili. Zkoušela také různé pilulky, ale ani tudy cesta nevedla. Teprve když to vzala přes veganskou stravu a posilovnu, byla to ta správná varianta.

Lizzo se dělí o to, co za den sní

Lizzo se podělila o vše, co jedla, počínaje snídaní, kde připravila smoothie s kokosovou vodou a buď s kapustou nebo špenátem a mraženým ovocem. Když se přesunula k obědu, podělila se o recept na salát, který se skládá z kapusty, brokolice, plátku avokáda a červeného zelí, bílé cibule a mrkve. 

Lizzo nedodržuje časově omezující dietu, a tak má mezi jídly prostor pro svačiny. K večeři zpěvačka ukázala pytlík houbových kuliček spojený s cizrnou a salátem. Později se zpěvačka ukázala, jak pije šumivou colu, protože potřebovala „nějaké jiskry“ v krku. 

Zdroj: Republicworld, Outlookindia

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz