Rajčatová dieta: Fantazii se meze nekladou. Za měsíc zhubnete až 3 kg

Zdroj: Shutterstock

Pokud chcete mít zdravé a štíhlé tělo, z velké části je to právě o jídle. Ne nadarmo se říká, že hubnutí je z 80 % o zdravé a vyvážené stravě a zbylých 20 % zastává cvičení. Pokud se chcete udržet v kondici, zhubnout a vypadat dobře, měli byste svému tělu zajistit stravu s dostatkem důležitých makroživin.

Různé makroživiny v přiměřeném množství poskytují různé pozitivní účinky na vaše zdraví. Některé potraviny kombinují živiny takovým způsobem, že jejich konzumace je považována za vysoce efektivní pro procesy hubnutí. Proto vznikají tzv. jednodruhové diety, mezi které patří také rajčatová dieta.

Co je rajčatová dieta?

„Rajčatová dieta je nutriční plán, který vyžaduje konzumaci rajčat a vyřazení jiných surovin,“ vysvětluje betterme.world. Jinými slovy jíte jen a pouze rajčata.

Rajčata jsou plná živin, které jsou důležité pro mnoho procesů v těle a mají velmi nízký obsah kalorií, tuků a sacharidů, protože se většinou skládají z vody.

Mimo to nabízí spoustu zdravotních výhod a používají se po celém světě ve všech možných podobách.
Za 4 týdny zhubnete necelé tři kilogramy

Jednou z výhod této diety je různorodost. Záleží totiž jen na vás, jak a v jaké podobě budete rajčata konzumovat.

Na rajčatové dietě můžete jíst syrová rajčata, grilovat je, pít rajčatovou šťávu a podobně. Fantazii se meze nekladou a čím rozmanitější vaše strava bude, tím spíše vás dieta nezačne nudit.

Podle nadšených příznivců této diety můžete za čtyři týdny zhubnout necelé tři kilogramy. Počet zhubnutých kilogramů se může lišit člověk od člověka.

Proč právě rajčata?

Jaký je potencionální benefit rajčat, pokud jde o hubnutí? Jedním z nich je nízký obsah kalorií. 100 gramů rajčat obsahuje pouze 18 kalorií.

„Rajčata jsou také téměř bez tuku a mají nízký obsah cukru,“ doplňuje vibrantdot.co. Mimo jiné v nich najdete vysoký obsah vlákniny, takže udrží pocit sytosti po delší dobu.

Rajčatům nelze upřít ani vysoký obsah lykopenu. Lykopen je jednou z nejúčinnějších přírodních látek v těle. Podporuje metabolismus těla, zpomaluje stárnutí a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny prsu a prostaty.

Mírnější verze diety

Existuje mírnější varianta rajčatové diety, která je zdravější než striktní konzumace rajčat. Zahrnuje přidávání rajčat a rajčatových produktů do vašich každodenních jídel.

Tento typ je vyváženější a méně omezující. Ačkoli to nemusí mít tak působivý účinek na hubnutí, má potenciál zlepšit vaše zdraví.

Zdroj: betterme.world, vibrantdot.co
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz