Katie Couric promluvila o boji s poruchou příjmu potravy. Temné období ji provázelo dlouhou dobu

Zdroj: lev radin / Shutterstock

Legendární novinářka a bývalá moderátorka otevřeně promluvila o temném období svého života, během kterého bojovala s poruchou příjmu potravy. Přiznala se k tomu, že začala být posedlá svou váhou a ztratila nad sebou kontrolu.

Katie se rozpovídala o tom, že určitá laťka byla nasazená i v její rodině. Hovořila o tom, že existoval aspekt perfekcionismu a vysokých úspěchů, který byl do značné míry součástí její rodiny a i to byl možná částečný důvod, proč začala tolik řešit svůj vzhled a váhu.

Temná doba 80. let

Známá bývalá novinářka a autorka se nedávno otevřela o standardech krásy a nátlaku domácností, který ji ovlivnil, když vyrůstala v 80. letech.

Jako mladá dívka procházející pubertou začala být posedlá tím, jak vypadá. Začala se soustředit na to, kolik váží a jestli by nemohla vypadat ještě lépe.

Katie vysvětlila, že sedm nebo osm let bojovala s bulimií, když byla teenager. Stres z toho, že chtěla držet dietu a vypadat hubeněji, byl podle ní ohromující.

„Na ženy byl vyvíjen velký tlak a diety byly tehdy tak velkou součástí kultury,“ řekla pro womenshealthmag.com.

Nebyla jediná

Katie se přiznala, že dlouhých šest nebo sedm let bojovala s poruchou příjmu potravy. Jejím problémem byla konkrétně bulimie.

Rozpovídala se o tom, že ani zdaleka nebyla jediná, kdo si tím procházel. Jako mnoho žen její generace i ona toužila být hubená.

Zavzpomínala, že tehdy byla jako symbol ženské krásy považována nízká hmotnost. Ideální tělesný typ byl dle společnosti až příliš hubený.

Uvědomila si to až po letech

Trvalo to dlouho, než si Katie začala uvědomovat, že svému tělu ve skutečnosti škodí. Touha po dokonalosti ji naprosto ovládla, ztratila nad sebou kontrolu.

„Opravdu jsem začala chápat, jak to bylo nebezpečné. Když Karen Carpenter v roce 1983 zemřela, otřáslo to mnou až do morku kostí,“ cituje přiznání today.com.

Karen Carpenter v tom roce zemřela na srdeční selhání způsobené roky anorexie a to byl pro Katie obrovský šok, který jí konečně otevřel oči.

I nadále jídlo přehnaně řeší

Ani dnes se Katie netají tím, že jídlo hraje v jejím vědomí stále trochu přehnanou roli, ale není to ani zdaleka tak hrozné, jako v době, kdy byla teenager.

Přiznala také, že se už několik let nevážila. Doma nemá váhu a vyhýbá se jí. A když jde k doktorovi, nedívá se nebo vážení rovnou odmítne.

Zdroj: womenshealthmag.com, today.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz