Quiche pochází z Německa. Vyzkoušejte variantu s hash brown jako z fastfoodu

Quiche
Zdroj: from my point of view / Shutterstock.com

Quiche se díky své všestrannosti stal velmi oblíbenou pochoutkou po celém světě. Můžete si do něj přidat vše, co vám chutná, a bude stále výborný. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že pochází z Francie, ve skutečnosti jej vymysleli v Německu.

Kromě krátké historie se v následujícím článku dozvíte, jak udělat quiche bez těsta a zároveň se naučíte dělat bramborové placičky, které znáte z McDonald´s.

Quiche alias kuchen

Ačkoli je quiche známý jako pokrm klasické francouzské kuchyně, historické záznamy dle serveru Importico´s Bakery Cafe naznačují, že quiche ve skutečnosti vznikl v Německu ve středověkém království Lothringen, které Francouzi později obsadili a přejmenovali na Lotrinsko.

Předpokládá se, že slovo „quiche“ pochází z německého slova „kuchen“, což znamená dort.

V původním receptu byl quiche dělán bez sýra a kůrka byla vyrobená z chlebového těsta. Teprve později se do receptu přidal sýr a na kůrku se začalo používat křehké nebo listové těsto.

Quiche s hash brown místo těsta

Jak bylo zmíněno, základem quiche je kůrka z těsta. Dnešní recept bude tak trochu jiný quiche, protože místo těsta budou kůrku tvořit brambory.

Připravte si olivový olej, 500 g směsi tzv. hash brown, 6 vajec, tři čtvrtě hrníčku smetany, 1 a půl hrníčku cherry rajčat, půl hrníčků nasekaných lístků čerstvé bazalky, čtvrt hrníčku pažitky, mozzarellu, sůl a pepř.

V neposlední řadě budete potřebovat kulatou mísu na pečení nebo formu na koláč.

Hash browns jsou v podstatě bramborové placičky, jak je znáte z McDonald´s. Na přibližně 5 až 6 minut dáte předvařit brambory typu B nebo C, a poté necháte vychladnout.

Následně je nahrubo nastrouhejte a přidejte půl nahrubo nastrouhané cibule. Z osolené a opepřené směsi udělejte placky, jako naše bramboráky, a pečte přibližně 2 minuty z obou stran. A máte bramborové placky.

Nejdříve upečte kůrku

V následujícím receptu však směs dáte do zapékací mísy. Troubu předehřejte na 220 °C a připravte si nádobu, ve které budete quiche péct. Tu vytřete 2 lžičkami olivového oleje.

Připravenou směs na hash browns dejte do zapékací mísy a zatlačte ji, aby se vytvořila kůrka po celém obvodu i dnu nádoby.

Pečte asi 10 minut při 220 °C, a poté snižte teplotu na 200 °C a pečte dalších 20 minut.

Před nakrájením nechte vychladnout

Nyní si připravte směs do quiche: rozšlehejte vejce s 3/4 lžičky soli a 1/4 lžičky pepře. Na připravenou krustu položte bazalku a pažitku, zalijte je vaječnou směsí a navrch dejte mozzarellu.

Vše pečte přibližně 35 až 40 minut při 170 °C, dokud není střed pevný.

Před nakrájením nechte quiche vychladnout, aby se vám nerozpadl.

Zdroje: Importico´s Bakery Cafe, The Pan´s Club, Foodnetwork, Reecepty

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz